PAYLAŞ
İzlenmesi Gereken Stephen King Filmleri

Stephen King, ABD’li hikâye ve roman yazarıdır. Genellikle eserlerinde gerilim ve korku türlerini konu edinmiştir. Eserlerinin bir çoğu beyaz perdeye aktarılmış ve gişe rekorları kırmıştır. Ünlü yazar Stephen King’in eserlerinden uyarlanan izlenmesi gereken filmleri sizlerle paylaşmak istedik. Film severlerin yoğun ilgi gösterdiği izlenmesi gereken Stephen King filmleri arasında başlıcalarını aşağıdaki maddelerden inceleyebilirsiniz.

Kemik Torbası

Ünlü bir yazar olan Michael Noonan, karısının ölümünün ardından rüyalarına giren yazlık evlerine gitmeye karar verir. Michael, bu eve kâbuslarından kurtulmak için yerleşir ancak olaylar hiç beklediği gibi olmaz. Michael’in kâbuslarının hepsi birer birer gerçek olmaya başlar ve olaylar bu yönde gelişir.

Tepki

Gizli bir örgüt, piyasaya sürmek istediği ilacın denemeleri için McGee ve Vicky Tomlinson’u kullanır. Bu deney sırasında tanışan çift, 1 yıl sonra evlenirler ve küçük kızları Charlie doğar. Charlie, üç yaşına geldiğinde tuhaf davranışlar sergilemeye başlar ve bakışlarıyla oyunca bir ayıyı tutuşturur. Bunun ardından olaylar akılalmaz bir şekilde gelişir.

Carrie: Günah Tohumu

Carrie White, okulda arkadaşları tarafından sürekli dışlanan bir kızdır. Evde de aşırı dindar annesi tarafından zulüm görür. Ancak Carrie’nin kimsenin bilmediği büyük bir sırrı vardır, bu da çok yoğun psişik güçlere sahip olmasıdır. Okul balosuna gittiği gece, arkadaşları tarafından sıkıştırılır bunun üzerine Carrie, güçlerini kullanmaya karar verir ve arkadaşlarına ateşle oynanmayacağını öğretir.

Kedi Gözü

Bir kedinin gözünden bize aktarılan filmde, küçük bir kız sürekli olarak yardım ister ve yardım çağrısını kedi duyar. Küçük kızın yardımına yetişebilmek için uzun ve tehlikeli bir yolculuğa çıkan kedi, zaman zaman korkutucu zaman zaman da heyecan dolu olaylar yaşar.

Lanetli Hediyeler

Castle Rock, sessiz ve sakin bir kasabadır. Kasabaya bir antika dükkanı açılır ve kasabalılar bu dükkana büyük ilgi gösterirler. Bunun nedeni de dükkan sahibinin gizemli bir kişiliğe sahip olmasıdır. Kasabalılar, gizemli ve garip bir kişiliğe sahip olan Leland Gaunt’ın hayatlarına renk katacağına inanırlar

Hayvan Mezarlığı

Taşınmak, yeni bir ev pek çok aile için bir başlangıçtır ancak Creed ailesi için durum pek böyle olmaz. Çünkü Creed ailesinin taşındığı yeni evleri Hayvan Mezarlığı’nın yanı başındadır. Korku uzmanı Stephen King’in satırlarından beyaz perdeye aktarılan bu filmde korku ve heyecan bir arada.

Koşan Adam

Televizyonda halkın büyük bir ilgiyle izlediği Running Man isimli şov programında, suçluların nasıl cezalandırıldığı gösteriliyor. Bu şovda vahşet dolu bir av sonucunda avcısı tarafından yok edilen bir kurban üzerine bahisler oynanır. Bugüne kadar kimsenin sağ çıkamadığı insan kanı üzerine büyük paraların döndüğü bu oyundan kendini kurtarmaya çalışan Ben Richards’ın macerası.

Gizli Pencere

Ünlü bir gerilim roman yazarı olan Mort Rainey, karısı tarafından aldatılır. Bunun üzerine büyük bir psikolojik travma yaşar ve ardından karısından boşanır. Bu olay sonrasında yazar tıkanıklığı sendromu ile karşılaşır ve yeni kitabı üzerinde çalışmakta epey zorlanır.

Ölümcül Sır

Todd, Amerika’da yaşayan sıradan bir gençtir. Aynı mahallede yaşayan Arthur isimli ihtiyar ile arkadaşlık etmeye başlar. Todd, bir süre sonra Arthur’un kimliğini gizleyen eski bir Nazi savaş suçlusu olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Arthur ile bir anlaşma yapar. Bu anlaşmayla Arthur ona anılarını anlatacak, Todd’da bunun karşılığında Arthur’un kimliğini kimseye söylemeyecektir. Ancak, Arthur’un anlattıkları genç bir insan için oldukça ağır olaylardır.

Lanetli Ev

Ben Mears, uzun zamandır ulaşamadığı akrabasının yaşadığı kasabaya gider. Kasaba’da kimse yoktur ve vampirler ele geçirmiştir.

  • Ateş Kısa

    stephen king, tamamen mainstream dışında bir tür yazarı olmasına rağmen (genelde fantastik kurgu ve korku, gerilim türünde yazıyor) imdb top 250’yi onun kitabından uyarlanan filmler dömine ediyor resmen! örnekse esaretin bedeli ben bildim bileli film önerisi listelerinin de imdb top 250’nin de başında geliyor. bu durum da stephen ‘i filmlerden değil de kitaplarından tanıyan insanları (ben de dahilim bu gruba) mesut ediyor hehehe :=)