PAYLAŞ
implant markaları

Kullanımı zaman geçtikçe fazlalaşan implantların üretiminde tahmin edebileceğiniz gibi yarışta yüksektir. Günümüzde bilinen implant markalarının sayısı yaklaşık olarak 600’e ulaşmaktadır. Yine bu implant markaları üretimlerinde 100’e yakın değişik tasarım kullanmaktadır. Her geçen gün gelişen implant sektöründe bu kadar farklı tasarım ve marka olması kafa karıştırıcı gibi görünse de tümü aynı hedefe hizmet verdiği için birbirlerinden çok da fazla farkları bulunmamaktadır.

İmplant uygulamasının muvaffakiyetli olması markasından daha çok, doktorun başarısı ve hasta çenesinde ki kemiğinin kalitesine bağlıdır. Diş doktoru hastanın çene kemiğini tetkik ettikten sonra doğru implantı seçerek tedaviye başlar. İmplantların dar ve geniş çaplı, kısa ya da uzun olarak türleri vardır.
İmplantların tasarımları birbirinden değişik olabilmektedir. Bir takım implantların boyun kısmı dar yapıdayken bazıları silindir gibi olabilir. İmplantın içine sabitlenen üst yapı parçalarının bağlanma biçimleri farklılık gösterebilir.

İmplant çene kemiğine kaynadıktan sonra porselen veya zirkonyum diş implantın üzerine vidalanır veya sabitlenebilir. Bu şekilde farklı tasarımlar oluşmaktadır. Burada daha önemli olan hastanın çene kemiğinin iyi analiz edilmesi ve diş hekimi tarafından en uygun implantın bulunmasıdır.