PAYLAŞ
Adwords

Tüm ticarette olduğu gibi internet sektöründe de gelir elde etmek için öncelikle harcama yapmak gerekiyor. Kuşukusuz reklam para kazanmak için öncelikle hedeflenmesi gereken noktadır. Biz de bu yazıda sizlere internet siteleri için reklam seçeneklerini derlemek istiyoruz.

 

1 – Baner Reklam

Belkide en çok kullanılan reklam seçeneğidir. Çünkü bu reklam çeşidinde direk olarak site sahipleri ile muhattap oluyoruz ve internetteki site sayısını göze aldığınızda seçeneğimiz çok fazla.

Bu reklam çeşidi size hem Google gözünde değer katar hem de bilinirlik açısından çok önemlidir. Marka oluşturma açısından çok önemlidir.

2 – Link Reklam

Son Google güncellemeleri ile artık eski önemini kaybetse de SEO çalışmalarında mutlaka kullanılması gereken reklam çeşitlerinin başında geliyor.

Bu reklam yönteminde asıl amaç Google sıralamasıdır.

3 – Tanıtım Yazısı

Son güncellemelerle beraber belkide Google amaçlı yapılan çalışmalar arasında en çok önem verilen çalışma tanıtım yazılarıdır.

Hem kalıcı link almış olarak Google sıralamanıza etki edersiniz hem de sitenizin bilinirliği artar. Markalaşma açısından kullanılması gereken çalışmalardandır.

4 – Google Reklamları

Özellik e-ticaret sahiplerinin en çok kullandıkları reklam çeşidi google adwords reklamları oluyor. Ürün satışı için kullanılması verimin çok artmasına neden olabiliyor.

Google Adwords reklamları kullanmak sizlere farklı avantajlar sağlıyor. Öncelikle reklamınız direk olarak Google üzerinde doğal yolla yayılıyor. Direk olarak hedef kitleye ulaşabiliyorsunuz.

5 – Sosyal Medya Reklamları

Günümüzde artık çok daha öneme sahp olmaya başlayan reklam çeşitlerinden biridir. Çünkü hepimiz zamanımızın büyük kısmını sosyal medya üzerinde geçiriyoruz. Özellikle Facebook üzerinden vereceğiniz reklamların geri dönüşümü çok yüksek olabiliyor. Zaten sosyal medyanın internet siteleri için yararını göz ardı etmek imkansız.

Tüm bu yöntemler arasından kendi sitenize ve bütçenize uygun model ve modelleri seçerek sitenizin reklamlarını etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

 

  • murat genç

    merhaba ben google reklam işleri yapıyorum paylaşımınız gerçekten çok başarılı emeğinize ve ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız.