PAYLAŞ
SEO

İnternet sitesi sahipleri genellikle sektöre giriş yaparken sadece para kazanmak amacıyla giriyorlar ve hiçbir temel bilgisi olmuyor. Giriş aşamasından sonra hitlerin artmaması nedeniyle araştırmaya başlıyorlar. Daha sonraki süreçte SEO kelimesi kişilerin beynine kazınmış oluyor.

Bu aşamadan sonra kullanıcıların önüne iki seçenek çıkıyor. SEO çalışmasını kendi yapmak ve SEO uzmanları ile çalışmak. Genellikle ilk hevesle veya daha ucuz olduğu için kişiler kendi SEO çalışmasını yapmaya çalışıyorlar. Peki internet siteleri için SEO stratejisi nasıl olmalıdır?

SEO Stratejisi

SEO çalışması yapmak için öncelikle Google güncellemelerini takip etmeniz gerekiyor. Çünkü yapılacak çalışmalar Google güncellemelerine uyumlu olmaz ise size yarar yerine zarar verecektir.

Son güncellemeler sonucunda eski dönemki çalışmalardan farklılıklar ortaya çıktı. Eskiden footer linkler önem arzaderken, artık artık kullanılması pek önerilmiyor, daha doğrusu fazla kullanılmaması öneriliyor.

Artık yeni trend ve kullanılması gereken çalışma tanıtım yazılarıdır. Tanıtım yazısı içinden ilgili kelimeye verilen linkler, Google gözünde yükselsmek için çok önemli bir nokta oluşturuyor.

Tabi tanıtım yazılarının faydasının asıl nedeni, Google’un artık linklerde kaliteyle beraber süreklilik arayışında olmasıdır. Tanıtım yazıları süresiz veya en az bir yıl yayında kalır. Ve dolayısıyla sitenize kalıcı linkler almış oluyorsunuz.

Yeterli Bilgim Yok Ne Yapıcam ?

Bu durum genellikle karşılaşılan noktalardandır. Çünkü yeni giriş yapan kişiler genellikle bilgi sahibi olmuyor. Bu durumda ilk seçeneğiniz internet üzerinden SEO bloglarını takip etmek olacaktır. Bu bloglarda kişiler kendi kişisel deneyimlerini sizlere anlatıyorlar.

Diğer bir seçenek ise  seo eğitimi almak olacak. İnternet üzerinden araştırma yaparak seo eğitimi veren kurum veya kişileri bulabilirsiniz. Bu eğitimler temelden başlayarak ileri düzey SEO stratejilerine kadar ilerliyorlar.

Eğer ben kendim uğraşamam, vaktim yok diyorsanız diğer bir seçenek de SEO firmalarıyla veya bireysel SEO Uzmanları ile anlaşarak sitenizin SEO çalışmalarını yaptırmak olacaktır.

Bu konuda karar sizin ancak bu yazıyı okuduktan sonra, ister kendiniz tarafından isterse profesyonel bir yardım ile SEO çalışması yapmanız gerektiğini anlamışınızdır.