PAYLAŞ
İntikam Konulu Filmler

Birileri bize ters bir şey yaptığında, yanlış davranışlarda bulunduğu zaman bazen kendimizi tutamaz intikam almak isteriz. Aslında intikam çok tavsiye edilen bir davranış olmasa da bazen bazı kişiler bazı şeyler için intikam alınmayı fazlasıyla hak edebiliyor. Bu duyguyu seven, intikam almayı bir hak olarak gören kişilerin en sevdiği film tarzı da intikam konulu filmler olarak bilinir. Sevdiğimiz karakterin başına bir takım olay gelir ve intikam almak için yola düşer. Bu aksiyon dolu anlar çoğu seyirci tarafından beğenilerek izlenir. İşte bizde bu noktada sizi düşündük ve sizlerin intikam dolu duyguları ile izleyeceğiniz 5 güzel film önerdik. Her birinde alınmak istenen intikam farklı her birinde duygusal anlar fazlasıyla dolu. İşte intikam konulu filmlerimiz.

1- GHAJİNİ

Ghajini
Ghajini

Aamir Khan ile her dakikasına ayrı hayranlık duyacağınız bir intikam filmi. Başarılı bir iş adamı ve onun güzel sevgilisinin başına gelenlere ağlayacağınıza eminiz. Duygularınıza hâkim olamayacağınız, hadi yap şunu, bitir işini diye haykıracağınız filmimiz. 15 dakikalık zaman diliminde sevgilinizi öldüren kişiyi bulup intikam alabilecek misiniz bakalım?

2- Günah Tohumu

Günah Tohumu
Günah Tohumu

Birilerinin önünde rencide edilmek, hor görülmek, küçük düşürülmek nedir belki de hepimiz yaşadık. O anın verdiği utanç duygusu, sessizlik ve iğrenç gülüşler. Ve o anda doğan intikam hissi. Okulda rezil edilen Carrie bunun altında kalmaz ve intikamını almak için yola koyulur. Onun intikamından kaçış yoktur. İzlerken kendinizden bir parça bulabileceğiniz enfes bir film.

3- V For Vendetta

V For Vendetta
V For Vendetta

Bu maskeyi görmeyeniniz kalmamıştır. Peki, nedir bu maskenin sırrı? Baskı ile yönetilen bir ülke ve olmayan özgürlükler. Ve bu özgürlük için eskilerden beri verilmiş mücadeleyi, intikamı unutmayan bir yüz. V’nin hedefleri ve özgür bir ülke için yapmayacağı şey yoktur. 5 Kasım’ı kimse unutmayacaktır.

4- Kill Bill

Kill Bill
Kill Bill

İşte intikam konulu filmler arasında ayrı bir yere, ayrı bir saygıya sahip Kill Bill. Girdiği yıllarda sinema dünyasını salladı. Hayatının en önemli gününde, düğününde yaşananlar ve katliama dönüşen o önemli gün. Gelinin bu olaylara sebep olanlardan almak isteyeceği intikam duygusu. İntikamı teninizde hissetmek için izlemenizi öneririz.

5- Şeytanı Gördüm

Şeytanı Gördüm
Şeytanı Gördüm

İntikam almanın da sizce de sınırları var mıdır? Cinayet işleyen, çocukları dahi öldüren bir seri katile nasıl intikam alırsınız? Ajan olan Dae-Hoon’un uğruna canını vereceği, çok sevdiği nişanlısı bu azılı katil tarafından öldürülür. Ajanımız katili bulur ve intikam almaya başlar. Ancak intikam şekli izleyenlerin aklına gelmeyecek türden. Kendisi canavara dönüşse de o intikam alınacaktır. Ölmeden önce izleyin, ölüm döşeğinde de izleyebilirsiniz ama asla izlememezlik yapmayın.

İntikam filmleri hep bir rahatlama hissi vermiş, kendi psikolojimizi tatmin etmiştir. Listemizde yer alan bu muazzam 5 film sizi tedavi edecektir. Bizi takip edin ve film dünyasının en iyilerini gözünüzden kaçırmayın.