PAYLAŞ
iOS 9

Apple WWDC 2015 etkinliği ile ilgili bilgiler hızla gelmeye devam ediyor. Hiç kuşkusuz etkinliği merak edenlerin en çok beklediği iOS 9‘dur. Apple her sene WWDC etkinliklerinde yaptığı gibi bu sene de yeni iOS sürümünü bizlere gösterdi.

Eğer etkinliği izlemediyseniz Apple kanadından yapılan boş açıklamaları atladınız demektir. Çünkü bir süre Android kullanıcılarının Lollipop kullanımı ile ilgili bilgiler verdiler. Sonrasında da asıl konuya değinmeye başlandı.

Daha Akıllı Siri

Yeni iOS 9 ile birlikte Siri konusunda güncellemelere gidiliyor. Artık Siri söylenecekleri %40 daha hızlı olarak cevaplayabilecek. Bu da çok daha hızlı olarak kelime analizi yapabileceğinin göstergesidir. Söylenene göre Apple aramalardaki verileri saklamayacak. Ve gizliliğe önem verdiğini açıkladı.

iPad’lerde daha iyi çalışacak bir işletim sistemi

Apple yaptığı açıklamada iOS 9’un iPAD’lerde çok daha verimli çalışacağını açıkladı. Buna göre iPAD’lerde multitasking çalışacak ve daha verimli bir işlem gerçekleşecek.

iOS 9 Ne zaman yayınlanacak ?

Eğer geliştirici hesabınız varsa hemen şimdi iOS 9’u indirebilirsiniz. Ancak yoksa bu sonbaharı beklemek zorunda kalacaksınız.