PAYLAŞ
iPhone

Apple, bilindiği üzere iOS 7 ile yıllardır kullandığı tasarımından uzaklaşarak flat tasarıma geçmişti. İlk etapta çok tepki çekse de artı neredeyse herkes kabul etmiş durumda. Öyleki iOS 8 güncellemesinde de aynı tasarım çizgilerini kullanan Apple, iOS 9 üzerinde de tasarım değişikliğine gitmeyi planlamıyor.

Apple tıpkı OSX ailesinde gerçekleştirdiği OS X Snow Leopard güncellemesi gibi, iOS 9 güncellemesinde de görsel tasarım olarak bir farklılığıa gitmeyecek. Ancak arka planda yaşanan sorunları çözmeye yenilik güncellemeler gelecek. Çünkü iOS 8 ile büyük sorunlar yaşayan Apple, iOS 8.0.1 güncellemesini geri çekmek zorunda kalmıştı. Yine aynı problemleri yaşamak istemeyen firma, iOS 9 ile ilk etapta performansa ve kararlılığa yönelik çalışacak.

iOS 9 çıkmadan önce son olarak iOS 8.2 güncellemesi ile Apple Watch desteğine kavuşacak Apple, bakalım iOS 9 güncellemesini ne zaman çıkaracak.

 • msknow

  ios çok farklı ancak tekel olması kötü

  • disqusbll

   tekel değiller. bu sektörde birçok işletim sistemi ios da bunlardan biri. ama yeni güncelleme için herkes sabırsızlanıyor belki 8.2 hataları giderir

 • Aysun

  İos yüzünden ipad mini mahfoldu paso hata ve safaride çökmeler alıyorum oldukça sinir bozucu bir durum. Umarım yeni sürümde düzelir teşekkürler.

 • Jang Bo Go

  Uzun süredir ios9 bekliyorum telefonumda kasılamlar mevcut İos 8 iphone 4s kullanıcısıyım.