PAYLAŞ
iPhone

Günümüzde hayatımızın merkezine yerleşen mobil cihazlar, günlük vaktimizin büyük kısmına hakim olmaya başladılar. Bu bağlamda telefon ve tabletlerimizdeki uygulama ve oyunların kalitesi çok önemli bir hal aldı. Çünkü çoğumuzun yaşadığı vakit kıtlığında, harcayacağımız her vakit çok önemli. Dolayısıyla kullanılabilir ve yararlı uygulama tavsiyeleri, imdadınıza yetişecek. Bu yazımızda da iPhone için tavsiye edeceğimiz uygulamalara yer vereceğiz.

1 – CIA

Hepimiz, telefonumuzda kayıtlı olmayan biri tarafından arandığını görünce, kim acaba diye merak ediyordur. Bu uygulama sayesinde merakınızı gidermiş olacaksınız. Uygulamayı kurduktan sonra sizden rehberinizdeki kişilere ulaşmak için isteniyor. Bu sayede bir veri tabanı oluşturulmuş oluyor. Siz bir telefon numarası aradığınızda bu veri tabanından kontrol ediliyor ve en çok hangi isimle kayıtlı ise, numaranın karşılığı gözüküyor. Dikkat edin rehberinizi paylaşıyorsanız, arkadaşınızın numarası veri tabanına lakabı ile eklenebilir 🙂

CIA
CIA

Satın Al : CIA

2 – Clear

Gelişen işlemci hızları ve büyüyen ekranlar ile akıllı telefonları artık rahatlıkla not almak için kullanır olduk. Clear uygulaması da günlük yaşantımız içinde aklımıza gelen şeyleri hızlıca kaydetmemize yarayan basit ve kullanışlı bir program. Uygulamada tek amacımız aklımızdakini unutmadan kaydetmek. Bunun için tek yapmanız, uygulama ekranını aşağıya doğru sürüklemektir. Hemen yazı bölümü açlıacak. Yazın ve kaydedin.Artık siz silene kadar fikriniz orada olacak. Yazdıklarınızı sağ tarafa doğru sürükleyerek okundu olarak işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda sola doğru sürükleyerek silebilirsiniz. Kendinizi bir zaman sonra aklınıza her geleni buraya not alırken bulacaksınız. Ayrıca IOS 8 sonrasın Bugün kısmına planlarınızı ekleyebileceksiniz.

Clear
Clear

Satın Al : Clear

3 – Guest Pass

Bu uygulama bu liste içerisinde belkide en şaşıracağınız ve bunu da mı yapmışlar diyeceğiniz olanı. Hepimiz artık internete bağımlı yaşar olduk. Ve gittiğimiz heryerde ilk sorduğumuz WiFi şifresi oluyor. Biz sorarken iyi de güvenmediğimiz biri bizim WiFİ şifresmizi istediğinde işler değişiyor. İnsanın aklına yatmıyor. Sürekli kullanacağı düşündesi aklımızı kemiriyor. Artık bu uygulama sayesinde sorun ortadan kalkmış olacak. Uygulama ile istediğiniz kişiye,ister SMS ile ister mail ile geçici şifre gönderebileceğiz. Üstelik göderdiğimiz şifrenin kullanım süresini de biz belirleyebiliyoruz.

Guest Pass
Guest Pass

Satın Al : Guest Pass

4 – DMD Panorama

Adından da anlaşılacağı gibi bir panatorma programı olan DMD Panorama, kolay kullanımı ve oluşturdğu sosyal ağ ile öne çıkıyor. Kullanımı oldukça rahat. Telefonunuzu dik konuma getirin ve ilk defalığına basın.sonra tek yapmanız gereken bir yöne doğru dönmek. Zaten program doğru anı yakalayınca kendi çekecek. Durmak istediğinizde tekrar ekrana tıklayın. Panaroma resminiz hazır. İster geniş açı çekimler yapın. İSterseniz 360 derece denemeleri yapın. İster de oluşturulan sosyal ağ üzerinde başkalarının çektiği harika fotoğraflara bakın.

DMD Panaroma
DMD Panaroma

Satın Al : DMD Panaroma

5 – Instaflash Pro

Fotoğraf editleme programları arasında gördüğüm en iyisi diyebilirim. Gerçekten bir fotoğrafı baştan yaratabileceksiniz. Üstelik 5dk içerisinde. Tek yapmanız gereken, ayarları deneyerek göze en hoş geleni seçmek. Etkisi gerçekten çok çok iyi. Gözlerinize inanamayacağınız fotoğraflar elde edebilirsiniz. Örnek olarak kendi çektiğim bir fotoğrafı ekliyorum.

Instaflash Pro
Instaflash Pro

Satın Al : Instaflash Pro

 • Oktay Kurt

  İyi bir gözlem olmuş.Özellile benim favorim olan Instaflash Pro her iPhone’da olması gereken bir uygulama.Sıradan fotoğraflarınızı şahesere dönüştürebilirsiniz.

  • http://www.tavsiyelazim.com/ Ayhan Korkmaz

   Gerçekten Instaflash Pro fotoğraflara yeni bir soluk katıyor…

 • http://www.turkiyeyaziyor.com/ Turkiyeyaziyor.com

  ıphone bir başka alem yaa adamlar gerçekten yapmışlar… gooo ıphone 🙂

 • furkan oymak

  CIA bilmedigimiz numaralar icin birebir uygulaama fakat her numaea olsa cok iyi olurdu