PAYLAŞ
iPhone

Apple tarafından üretilen Iphone telefonlar piyasanın en iyi cihazları olarak lanse edilmektedirler. Haklılık payı olsa da bu telefonların da kendi içlerinde büyük bir sıkıntıları vardır. Bu problerm her Ios kullanıcısının yanında kablo ile geçmesini sağlayan şarjın çabuk bitmesidir. iPhone’nun pil ömrünü uzatacak 4 adım listesini sizler için hazırladık.

📱Akra Planda Çalışan Uygulamalar

Ios işletim sistemi kendi içerisinde kolay kullanımlı olsa da arka planında birden fazla programı açık tutabilme durumunu sık sık karşımıza çıkarıyor. Kullanıcı da buna dikkat etmediği zaman şarj problemiyle karşı karşıya kalıyor. Telefonunuzun ayarlar menüsünden girip arka planda çalışan uygulamaları listeliyor olmanız sizin daha uzun süre şarjınızın gideceği anlamına gelmektedir.

📶WiFi, Mobil İnternet ve BlueTooth

Telefonunuzun sürekli internete bağlı kalıyor olması bir nevi hayatı online olarak yaşayanlar için bir mecburiyettir. Ancak atlanılan bir durum vardır. Sürekli online olan telefonlar sinyal almak için çaba harcadıkları için şarjları daha kısa sürede bitmektedir. Bu nedenle sadece ihtiyaç halinde bu özellikleri aktif hale getirmeniz yararınıza olacaktır.

📳Bildirimler

Telefonunuz internete bağlı olduğu süre içerisinde adeta yaşan bir organizmadır. Bu nedenle de sürekli bildirimlere maruz kalır. Sosyal medya bildirimleri, mail bildirimleri ya da oyun bildirimleri gün içerisinde telefonunuzun şarjı üzerinde etkili olan unsurlardır. Öncelikli olarak bu bildirimleri mümkünse kapatmanız mümkün değilse bile en azından telefonun ekranında ışık oluşmasını engellemeniz ciddi anlamda bir şarj tasarrufu sağlayacaktır.

🔋 Pile Sorun

iPhone’nun pil ömrünü uzatacak 4 adım konusunda son yöntem ise pile sormaktır. Cihazınızın ayarlar menüsündeki Pil bölümüne girdiğinizde cihazınız şarjı en çok tüketen uygulamaları size listeler. Bu uygulamalara dikkat ederek kullanım sağlamanız şarj ömrünüzü uzatacaktır.