PAYLAŞ
Bilim Kurgu Filmleri

Bazılarımız için dram ve aksiyonlar yeterli değildir. Beynimizi ve hayal gücümüzü zorlayacak olan farklı film arayışlarına gireriz. Neyse ki bu tarz özel yapımlar harika yapımcılar tarafından sunuluyor da, bizler bu enfes filmler ile kendimizi rahatlatıyoruz. Bu neden ile sizler için derlediğimiz ve izlemeniz gereken bilim kurgu filmleri serisini bir çırpıda oluşturduk. Özellikleri bakımından bu seneye damga vuran bu harika filmleri henüz izlememiş olanlar için ivedi olara tavsiye etmekteyiz. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak olan bu filmler için sizler de hazır mısınız?

1 – Batman V Supermen: Adaletin Şafağı

Batman V Superman
Batman V Superman

Bu muhteşem ikili nihayet bizlere beyazperdeden de ulaşmayı başardı. Farklı bir bilim kurgu olarak karşımıza gelen Batman V Supermen: Adaletin Şafağı filmi, dünyamızın yok olacağı ihtimali ve saldırılar nedeni ile inanılmaz bir güç birliğine şahit olacaksınız. Aksiyonu da oldukça yüksek bu harika filmi kesinlikle kaçırmayın diyoruz. Metropolis’de ki olayların artık farklı bir boyuta gelmesi ile daha farklı bir heyecan da bizlere sunuluyor.

2 – X- Men Apocalypse

X- Men Apocalypse
X- Men Apocalypse

Son günlerde vizyona girip de herkesin diline yapışan bu harika bilimkurgu filmi sizleri de cezbetmek için bire bir. Her zaman bildiğiniz X Men efsanesine yeni bir kahraman katılıyor. Uzun yıllardan beri derin bir uykuda olan ve inanılmaz bir gücü olan Apocalypse‘nin uyanması ile dünya da inanılmaz ve sıra dışı bir devinim başlar. Çünkü eski dünyadan çok kötü ve farklı bir dünya ile karşılaşması, Apocalypse’nin dünyayı yok etme nedeni için yeterlidir. Şimdi ekibimiz onu durdurmak için inanılmaz bir mücadele içine giriyor.

3 – Deadpool

Deadpool
Deadpool

Bilimsel bir kanser tedavisinde gönüllü olan Wade bir anda inanılmaz bir yaratığa dönüşecektir. Artık yarı insan yarı robot olan bu varlık duygu, düşünce ve hareketlerini de kontrol edemez. En iyi bilim kurgu filmleri içinde yer alan Deadpool, DNA yapısı ile oynanan bir adamın farklı dünyasına yeni bir kapı açmanızı sağlıyor. Zaman içinde işin gerçek yüzü ortaya çıkarken, Wade düştüğü durumdan kurtulmak ve planları bozmak için hareket etmek ister. Heyecan dolu özel bir film için kesinlikle hemen izleyebilirsiniz.

4 – Transformers 3

Transformers 3
Transformers 3

Artık bir efsaneden öte olan ve hepimizin kıyısından bucağından bulaştığı Transformers serisinin son filmi inanılmaz bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Film sevenlerin ısrarla verdiği bilim kurgu film önerileri içinde ilk sırayı alan Transformers 3 filmi, Micheal Bay yönetmenliğinde bizler ile buluşuyor. Başarılı yönetmenin bu tarz filmlerde artık uzmanlığını kabul ediyoruz. Bu kez filmde 1961 yılında olan savaştan kaçan düşman gemisinin Ay’in gizli kalmış köşelerinde ki yenilenmesinin ardından, intikam için Dünya’ya geri gelmesini konu alıyor. Bu harika ve fantastik film sizleri de etkisi altına alacak, oldukça başarılı sahnelerden oluşan harika bir proje.