PAYLAŞ
Hacker Filmleri

İzlenmesi gereken hacker filmleri hakkında bilgiler derlediğimiz içeriğimizde, ilginizi çekecek en iyi hacker filmi önerileri bulabilirsiniz. Bilgisayar yazılımlarına ve hackerlık konularına ilgi duyanların beğenisini toplayacağını düşündüğümüz, hacker filmi önerilerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Hacker yani bilgisayar korsanların hayatı her zaman merak edilmiştir. Gizli dünyaları ve kimsenin akıl edemediği yöntemlerle gerçekleştirdikleri siber saldırıları her zaman ilgi çekmiştir. Bilgisayar korsanlarının konu edinildiği, macera, gerilim ve aksiyon dolu izlenmesi gereken hacker filmleri ile ilgili araştırmalar yaptık. Film severlerin yanı sıra bilgisayar korsanlığını merak edenlerin ilgi göstereceği en çok izlenen hacker filmleri hakkında kısa açıklamaları başlığımız altında bulabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle bir hayli yaygınlaşan siber suçlar, siber saldırılar bu filmlerde de aksiyon dolu bir şekilde ele alınıyor. Bir çoğunun siber suç unsurları barındırdığı hacker filmleri izlerken epey heyecana kapılabileceğiniz sahnelerden oluşur. Hackerların yaşamları, başlarına gelen aksiyon dolu belalarını ve hackerlar tarafından meydana getirililen akılalmaz siber saldırıları heyecanla izleyeceğinizden eminiz.

THE IMITATION GAME / ENİGMA – 2015

Yapay Oyun
Yapay Oyun

2.Dünya Savaşı Nazi Almanyası dönemlerinin konu edindiği filmde, İngiliz istihbaratının Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözebilme çabaları ele alınıyor. Almanların tüm yazışmalarda kullandığı bu şifreleme sistemini çözememek, İngilizlere ve müttefiklerinin ağır kayıplar vermesine neden olmuştur. Bunun üzerine İngiliz hükümeti, ülkenin en iyi şifre çözebilen uzmanlarını bir araya toplar. Bu uzmanlardan biri de kendine has yöntemleri ile tanınan Alan Turing‘dir. Alan Turing’in ekibe dahil olmasıyla tüm dengeler alt üst olur. İsterseniz ilgili yazımıza da bakabilirsiniz.

-> Yapay Oyun

WHO AM I? / BEN KİMİM? – 2014

WHO AM I
WHO AM I

Benjamin, genç bir bilgisayar dehasıdır ve hayatını buna adamıştır. Ancak, bu onun için yeterli olmamaktadır asıl isteği tüm dünya çapında tanınan biri olmaktır. Bunun üzerine kendisine büyük bir yeraltı hacker grubundan teklif gelir. Benjamin, bu teklifin tehlikeli olduğunu bildiği halde kabul eder ancak başına geleceklerden habersizdir.

KOD ADI KILIÇBALIĞI

KOD ADI KILIÇBALIĞI
KOD ADI KILIÇBALIĞI

ABD’nin uyuşturucuyla mücadele ekibinin ‘Kılıçbalığı’ kod aldı operasyonu iptal edilir, bununla birlikte 400 milyon dolarlık kara para açıkta kalır. Aradan 15 yıl geçer ve bu para faizlerle birlikte 9,5 milyar dolara çıkar. CIA ekibinden Gabriel Shear, bu paraya sahip olabilmek için usta bir hacker ile anlaşmaya varır ve olaylar gelişir.

BLACKHAT

BLACKHAT
BLACKHAT

Hapisten izinli olarak dışarı çıkan Nicholas Hathaway, Amerikalı ve Çinli ortaklarıyla birlikte dünya çapında büyük bir hacker çetesinin peşine düşer. Amerika, Hong Kong ve dünyanın bir çok yerinde geçen film, gerilim sahnelerine konu olur.

Takedown – Sanal Korsan

Takedownn
Takedownn

Dünyanın ilk bilgisayar korsanlarından olan Kevin Mitnick‘in aksiyon ve macera dolu hayatını konu alır. Kevin Mitnick, Dünyanın heryerinde tanınan meşhur bir hacker‘dır ve 1995 yılında FBI tarafından siber suçlar kapsamında tutuklanmıştır.

ŞİFRECİLER

ŞİFRECİLER
ŞİFRECİLER

Şifreciler filmi, hırsız, kaçak, suçlu, şifre kırıcı ve bir piyano öğretmeninden oluşan 5 kişilik hacker grubunun CIA tarafından gelen zorlu ve bir o kadar da maceralı görevi konu edinmektedir.

Wikileaks: Beşinci Kuvvet

Wikileaks: Beşinci Kuvvet
Wikileaks: Beşinci Kuvvet

Yayınladıkları gizli bilgiler ve belgelerle tüm dünyayı yerinden oynatan Wikileaks’in ilk kurulduğu dönemi ve kurucuları Julian Assange ile Daniel Domscheit-Berg arasındaki bağlantıları konu alan filmde Wikileaks olayları tekrar gündeme taşınıyor.

MATRİX SERİSİ

Matrix Serisi
Matrix Serisi

Matrix, şüphesiz ki yıllar boyunca en çok izlenen bilgisayar korsanlığı konulu bilim kurgu filmidir. Ülkenin saygın bir yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson, zamanının büyük bir bölümünü program şifresi kırarak ve Matrix’i araştırarak geçirir. Esrarengiz bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanıştıktan sonra yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyon olduğunu öğrenir ve olaylar bu doğrultuda gelişir.

Bu yazımızda sizler için İzlenmesi gereken hacker filmleri listesi oluşturduk. Umarım beğenmişinizdir. Paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.