PAYLAŞ
Süper Kahraman Filmleri

Geçtiğimiz bir iki yıl içinde belkide en çok süper kahraman filmleri ve hatta dizileri görmeye başladık. Bunun çeşitli nedenleri var denebilir. Bunların başında senaryolarının çizgi romanlardan gelmesi, insanların göz aşinalığının olması ve etkileyici senaryolarının ve sonlarının olması sıralanabilir. Ancak bunların yanında bir diğer faktörde kuşkusuz rekabet. Çünkü Marvel ve DC Comics arasında rekabet sürekli artan kalitede filmler ve dizilerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Biz de bu yazımızda sizler için izlenmesi gereken süper kahraman filmleri listesi oluşturduk. Tahmin edebileceğiniz gibi listeyi uzatmak çok kolay. Ancak biz yine sizleri düşünerak 7 film serisi ile sınırlandıracağız yazımızı. Hemen fazla uzatmadan listemize giriş yapalım.

1 – Batman Serisi

Batman Serisi
Batman Serisi

Batman serisi süper kahraman filmleri akla gelecek olan filmlerin başında geliyor elbette. Özellikle Christopher Nolan ile birlikte seri çok farklı yönlere gitti ve gelişti. Eğer izlemedi iseniz çok şeyler kaçırdınız diyebiliriz.

2 – Yenilmezler Serisi

Yenilmezer Serisi
Yenilmezer Serisi

2012’de çıkan ilk filmi ile sükse yapan Yenilmezler, bu yıl içerisinde yeni filmi ile bizlerin karşısına çıkış yaptı. Özellikle bir çok Marvel karakterinin buunması, komedi unsurlarının olması ile geniş kitleye ulaşan Yenilmezler listemize rahatlıkla giriş yaptı.

:: Yenilmezler : Ultron Çağı

3 – Iron Man Serisi

Iron Man
Iron Man

Eğer Yenilmezler filmlerini beğendiyseniz muhtemelen bir Tony Stark hayranısınız artık. O nedenle sizleri Iron Man serisine alabiliriz. Gerçekten eğlenceli bir dünya sizi bekliyor.

4 – Örümcek Adam Serisi

Örümcek Adam
Örümcek Adam

Eğer konu süper kahraman filmleri ise kuşkusuz Örümcek Adamsız bir liste düşünülemez. Farklı filmler olsa da, hikayesi ve karakteri ile izlenmesi gereken bir karakter olduğu söylenebilir.

5 – X-Men Serisi

X-Men Serisi
X-Men Serisi

X-Men çizgi romandan konusunu almış filmlerden bir tanesi. Mutantlaşmış kişilerin bir araya gelerek dünyayı yapay mutantlaşmaya karşı korumaya çalışır. İyisimi siz boş bir anınızda filmleri izlemeye başlayın.

6 – Süperman

Süperman
Süperman

Tabii ki listede olmazsa omazlardan biri de Süperman olacaktır. DC Comics karakteri olan Süperman ile ilgili farklı filmler var. Ancak sıfırdan başlayacaksanız belkide Nolan yapımı olan Çelik Adam ile başlayabilirsiniz.

7 – Watchmen

Watchmen
Watchmen

Watchmen DC Comics çizgi romanlarını konu alan filmlerden biri. 2009 yılında çıkış yapan film, 1985 yılının alternatif ABD’sini konu alır. Zamane Rusya’sı ile ABD arasındaki soğuk savaş, süper kahramanlara bulaşmıştır ve cinayetler olmaya başlar. Eğer konu sizi sardı ise film için vakit ayırmalısınız.

Dediğimiz gibi filmleri daha da uzatmak yerine burada sonlandırıyoruz. Sizlerin de hayranı olduğu farklı filmler elbet vardır. Yorumlardan ekleyerek okuyuculara yardımcı olabilirsiniz.