PAYLAŞ
Beyin Yakan Filmler

İnsanların film izleme alışkanlıkları birbirine uymuyor. Kimileri film izlerken sadece kafa dağıtmak istiyor. Bu tarz kişiler için film içerisindeki olay örgüleri bile çok fazla geliyor. Sadece izle geç, çerezlik dediğimiz film türlerini izlerler. Ancak aralarında benim de olduğu bir grup da varki, film izlerken beynin haddinden fazla çalışmalasını ve olay örgüsünü çözmesini ister. Hatta çözememesini ister ki sonunda donup kalsın. Bugünkü yazımızda da sizlere kafa yakan filmler listemizi sıralamak istedik. Eğer bu türe hayransanız bir önceki yazımız olan İzlerken Kafa Yoran Filmler yazımıza da bakmanızı öneririz. O zaman daha da uzatmadan hemen kafa yakan film önerileri listemize girelim.

1 – Predestination

PREDESTINATION
PREDESTINATION

Zamanda yolculuk konu alan filmlerden olduğunu söyleyerek başlayalım. Zamanda yolculuk yaparak, geçmişteki yaşanan kötü olayları engellemeye çalışan gizli ajanın hikayesi konu alınıyor. Son görevde New York’taki yaşanan olayda ölen 11.000 kişinin hayatını kurtarmak için gönderilen gizli ajan, New York’ta bir kadınla tanışır ve olaylar ilerler.

2 – The Imitation Game

The Imitation Game
The Imitation Game

2. Dünya Savaşında Alman Nazileri ve İngiltere arasında savaş devam ederken, Alman ordusu mesajlarını özel olarak Enigma kodlamasına göre kodluyor ve İngilizler şifrelemeyi çözemiyordu. Sonucunda da büyük zahiyatlar veriyorlardı. İngilizler kriptoyu çözmek için biraz çatlak bir profesör Alan Turing‘den yardım ister. Olaylar gelişir.

3 – Yaşam Şifresi

Yaşam Şifresi
Yaşam Şifresi

Karakterimiz Colter Stevens bir anda bir trende kendini bulur ve kendini bir bayanla konuşurken görür. Ancak kadını tanımamaktadır. Asıl şoku, aynada kendini görünce yaşar. Çünkü aynadaki kendi değildir ve şok içinde olanları anlamaya çalışır. Filmi izlerken kafa yoracapınıza eminiz. Daha detaylı bir yazı isteyenler, daha önceki yazımıza bakabilirler.

Yaşam Şifresi

[reklam]

4 – Prisoners

Prisoners
Prisoners

Amerika’da bir aile, şükran günü yemeği sırasında iki çocuğu kaybeder. Uzun süre aramalarına karşı çocuklar bulunamaz ve kaçırıldıklarından şüphelenilir. Polise başvururlar ancank olaylar çok farklı ilerlemektedir.

5 – Yıldızlararası

Yıldızlararası
Yıldızlararası

Aslında liste çok daha fazla uzatılabilir, ancak kısa kısa tutarak izlemenize fırsat vermek istiyoruz. Ve listeyi başsolist ile bitirmek de çok uygun olacaktır. Eğer şimdiye kadar Yıldızlararası izlemediyseniz, hemen izlemeye fırsat aramalısınız. Dünyada olanlar olmuş ve önemli olan nokta tarım haline gelmiştir. Çocukların ne olacağına devlet karar verir durumdadır. Kendisi aslen mühendis olan ve daha önceden uzay gemisi kullanmış olan Cooper da çiftçilik yapmaktadır. Ancak hayatı bir anda değişiyor. Aslında filmi izlerken sizin hayatınız değişiyor farkında değilsiniz.