PAYLAŞ
Kehanet

Kehanet, 2009 yılında vizyona girmiş ve Nicolas Cage‘in başrolünde aldığı, hikayesi ve kurgusu ile dikkatleri üzerine çeken gerilim-fantastik türünde bir filmdir.

■ Kehanet Hikayesi

1959 yılında okul başlangıcında çocuklara 50 yıl sonra dünyanın nasıl bir yer olduğunu anlatan resimler yapmaları söylenmiştir. Bu resimler bir kapsüle konacak ve kapsül, 50 yıl sonra açılacaktır. 50 yıl sonra açılan kapsüldeki resimlerdeki tahminler zamanın öğrencileri tarafından değerlendirilecektir. Ancak öğrencilerden biri resim yapmak yerine, sürekli anlamsız rakamlar yazarak kağıdı doldurmuştur. Öğretmen de zamanın dolduğunu söyleyip kağıdını alır. Ancak kız sıraya yazmaya devam eder. Müdahale edilince de kendini alt katta bir odaya kilitler. İçeriden zorla çıkarılır.

50 yıl sonra kapsül açıldığında bu rakamlarla dolu kağıt, babası MIT’de astrofizikçi olan Caleb Koestler’ın eline geçer. İlk başta anlamsız gelen bu rakamlar, Caleb Koestler‘a kendini şanssız hissettirir. Ancak babası rakamları kurcalamaya başlar ve aklının alamayacağı gerçekler elde etmeye başlar.
[reklam]

■ Kehanet Görsel Efektler

Filmde yer alan kaza ve çarpışma sahneleri gerçekten çok iyi yapılmış. Uçak kazası ve tren kazası sahnelerindeki efektler gerçekten iyi ve bizleri etkilemeyi başardı.

■ Kehanet Yorum

Kehanet eğer izlemedi iseniz izlemeniz gereken ve hikayesi ile sizleri etkileyecek bir film olarak sizleri bekliyor.

  • Mustafa

    Bu filmi çok önceden izlemiştim ama şimdi burada görünce tekrar izlemeye karar verdim. Film harika, hikaye olarak ve oyun kadrosu olarak ta mükemmel. Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.

  • best54

    bu filim sürekleyiçi anlaşılan seyretmemişim bu yazıyı okuyunca seyretmeye karar verdim.

  • Cenk

    GÜzel bir film daha önce tv de izlemiştim herkese öneririm.