PAYLAŞ
Kişisel Blog

İnternet aleminde birçok internet sites türü ve blog türleri bulunuyor. Ancak belki de açması ve yürütülmesi en kolay olanı kişisel bloglardır. Çünkü kişinin bilgi ve becerilerine göre ilerleyen bu bloglar, konu sıkıntısı çekmezler. Kişiler bildikleri konulardan tutun, araştırdıkları konuları veya merak ettiklerini konu alabilirler. Aynı zamanda bloguna yazı girmek için araştırma yaparken kendilerini bulmaları çok muhtemel. Bu nedenle kişisel blog tutmak kişilerin gelişimine de fayda sağlıyor.

Tabii ki kişisel blog tutmaya başlamadan önce formatı tam kavramanız gerekli. Kişisel blog demek sadece kişinin hayatıyl ilgili bilgiler veren blog sayfaları anlamına gelmez. Kişiler bloglarında bilgi, beceri ve deneyimlerini diğer insanlarla paylaşırlar.

Örneğin kendi blogumda deneyimlerimi sizlerle paylaşmaktan çok mutlu oluyoru. Araştırmalarım sonucu öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak bana mutluluk veriyor.

Çünkü bloguma tanıtım yazısı nedir sorusu aklında olarak gelen biri eğer ayrılırken kafasındaki soru işaretleri kaybolmuşsa, yazımın amacına ulaştığı düşünürüm. Bir de yorumla teşekkür edenler oldu mu benim için işlem tamamlanmıştır ve fazlası ile mutlu olabilirim.

Ancak kişisel blog tutanların zorlandıkları konular var. Çünkü her blog yazarı işlemlerin detayını bilemiyor veya blog tutmaya yeni başlamış olabiliyor. Bu konuların başında kesinlikle Contact Form 7 kullanımı geliyor. Çünkü çoğu host kulanıcılarına SMTP desteği vermiyor ve eklentiyi kuran blog sahipleri ne yapacaklarını bilemiyor. Bu konuda çeştli arayışlara giriyorlar. Doğru kaynak bulmaları çok önemli.

Sizler de bilgi ve deneyimlerinizi aktarmak istiyorsanız hızlı bir şekilde kişisel blog açablirsiniz. Emin olun mental eçıdan kendinizin geliştiğini anlayacaksınız.