PAYLAŞ
Kor

Türkiye-Almanya ortak yapımı bir film olan Kor’un yönetmenliğini ve senaristliğini Zeki Demirkubuz üstleniyor. Demirkubuz’un on birinci filmi olma özelliğine sahip olan Kor’un başrollerinde Aslıhan Gürbüz, Taner Gürsel ve Caner Cindoruk yer alıyor. Senaryosunun yazım tarihi 1998 yılına kadar giden filmin çekimleri ise İstanbul’un değişik yerlerinde gerçekleştirildi.

Emine(Aslıhan Gürbüz) kocası Cemal(Caner Cindoruk) Romanya’ya kaçak işçi olarak gidip tutuklanmasının ardından çocuğuyla bir başına kalmış ve geçimini sağlayabilmek için de giysi dikmeye başlamıştır. Son çalışmasını göstermek için giyim atölyesine giden Emine, orada tesadüfen eski patronu Ziya(Taner Birsel)’yı görür. Emine’nin durumunu gören Ziya ona yardım eli uzatır. Emine’nin ameliyat olması geken 3 yaşındaki çocuğunun tedavi masraflarını öder ve Emine’ye de yeni bir iş bulur. Ancak yaptığı bunca iyiliğin tek sebebi cömertlik değildir. Ziya’nın baştan beri Emine’ye karşı hissettiği bir şeyler vardır. Emine ile Ziya’nın aralarındaki ilişki değişecek bu arada Cemal de Romanya’dan dönecektir. Bundan sonra üçünün de hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Filmde ayrıca Çağlar Çorumlu, İştar Gökseven, Dolunay Soysert, Talha Yayıkcı, Genco Özak, Berat Özdemir, Apo Demirkubuz, Deniz Kestereci gibi oyuncular da yer aldı.