PAYLAŞ

Lazer epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulaması, dalga boyu belirli olan ve lazer ışınlarının da etkisi sayesinde aşırı ve istenmeyen tüylerden ya da kalın kıllardan kolay bir şekilde arınmamızı sağlayan, son derece etkili ve tercih edilen bir uygulamadır. Kesinlikle direk olarak deriye zarar vermeyen ve çevredeki diğer dokuların da etkilenmesine olanak vermeyen lazer epilasyon uygulaması, sadece ışınların etki ettiği kılların köklerinin tahribatını sağlamaktadır. Kıl köklerinin zarar görmesi sayesinde de zamanla kıl ve tüylerin dökülmesini ve yerine yenilerinin çıkmamalarına olanak vermektedir. Kısacası lazer epilasyon uygulamaları son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ve özellikle de son derece sağlıklı olan bir yöntemdir.

Tüy sorununa çözüm olarak geliştirilmiş olan lazer epilasyon cihazları, günümüzde Alexandrite, Diot ve Nd – Yag lazerler olarak değişkenlik göstermektedir. Bu lazer cihazlarının farklı olmalarının nedeni ise cilt hassasiyetine, ten rengine ve tüylerin renk ve kalınlığına göre tercih edilebilir olmalarıdır. Tüy sorununa çözüm olarak geliştirilmiş olan bu uygulama adet yani regl olmuş olan her kadının tercih edebileceği ve uygulanabileceği bir yöntemdir. Kısacası bilindiği gibi sadece 18 yaş kuralı geçerli olmamaktadır. 15 yaşında olup da regl olmuş olan bir genç kız da kolaylıkla lazer epilasyon işlemi yaptırabilmektedir.

Erkeklerde Lazer epilasyon ise genellikle 18 yaşını doldurmuş olan kişilere uygulanabilmektedir. Bunun nedeni is erkeklerin bayanlardan daha geç olgunlaşması ve gelişmesidir. Bunun dışında herhangi bir kural gerekmemektedir. Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması kadınlara oranla çok daha kısa sürede etki göstermektedir. Bunun nedeni ise erkeklerin tüylerinin çok daha kalın ve renkli olmasıdır. Biliyorsunuz ki lazer cihazı ne olursa olsun kalın kıllar ve renkli kıllar her zaman daha kolay ve kısa sürede etkiyi hissetmektedir. Buzlazer.com internet sitemizde hem erkekler hem de bayanlara dair lazer epilasyon işlemleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise sadece buzlazer.com yazıp sitemizi ziyaret etmek… Unutmayın cildiniz bizim için değerlidir. Bu nedenle cildinizin pürüzsüz ve özellikle de aşırı tüylerden arınmış olması güzelliğinize güzellik katacaktır.