PAYLAŞ

CES2015 fuarında şu zaman kadar çıkan ilginç ürünlerden bir tanesi Lenovo tarafından geldi. The Vibe Xtension günümüzün en popüler konularından olan selfie çılgınlığına bir boyu atlatacak gibi. Aslında amaç bir basit ve bir o kadar da kullanışlı gözüküyor. Telefonun kulaklık jackına bağlanan ürün sayesinde, fotoğraf çekiminde flaş patlayarak daha kaliteli fotoğraflar çekmemiz sağlanıyor. Özel yazılımı ile kullanılacak olan The Vibe Xtension sadece ön kamera için değil, aynı zamanda da arka kamerasında laş bulunmayan telefonlar için de kullanılabilir.

The Vibe Xtension


Üzerinde 8 Adet led bulunan The Vibe Xtension kullanabilmek için, telefonun kulaklık girişinin üst tarafta bulunması gerekiyor. Doğal olarak alt tarafta flaş bir işe yaramaz.

Şarjlı bir ürün olduğu için pil performansı da önem arzediyor. Tek şarjda 100 çekim yapabiliyor. Fiyat olarak ise 29$ belirlenmiş ve satışa sunulmuş durumda.

Tek dezavantajı kaybolma riski gibi gözüküyor. Belki anahtarlık gibi tasarlanmış olsa çok daha iyi olabilirdi.

 • Sezai Acıma

  Üreticilerin bu Selfie olayını bu kadar abartması çok da mantıklı değil. Gelip geçici bir olay olduğunu fark edemediler mi halen…

 • http://www.treshinfeneri.net/ Siyah Panda

  Çok iyi düşünmüşler yine parayı kıracaklar

 • http://dizimerkezi.net/ Ahmet Cem Aktaş

  abartılmış bir konu. bence sadece snapchat kullanırken işe yarar 🙂

 • disqusbll

  boş icat diyorum başka bir şey diyemiyorum maalesef

 • Halil Mithat

  Güzel ama boş bir düşünce selfiede diğer tüm akımlar gibi zamanı gelince sönecektir eminim.