PAYLAŞ
LG Active Bending

CES2015 fuarına G Flex 2 duyurusu ile hızlı bir başlangıç yapan LG, söylentileri haklı çıkardı ve Active Bending adını verdiği ekranı kullanan konsept bir telefon ortaya koydu.

Samsung ile LG arasındaki teknoloji yarışı hızla artıyor. Neredeyse LCD teknolojisi bu iki Koreli şirkete kalmış durumda. Geçen sene bu yarışta Samsung Note Edge modeli ile sert bir hamle yapmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Aslında eskilerden beri konsept tasarımlarda hayal edilen kenarları kıvrımlı telefon tasarımını önümüze kullanılabilir halde koymuştu. Bu hamleden sonra gözler LG tarafına çevrilmişti.

Samsung Note Edge

CES2015 için G Flex 2 duyuran LG tarafından da bir hamle bekleniyordu. Ancak bir yandan da bu kadar sık duyuru yapmayacağı konuşuluyordu. Ancak anlaşılan LG yarıştan geri kalmayı göze alamadı ve Active Bending ismini verdiği ekranı kullanan 6″ boyutundaki konsept telefonu izlenime açtı.

LG Active Bending
LG Active Bending

Konsept telefonda en çok dikkat çeken özellik ise, Note Edge’in aksine Active Bending ekranın iki kenarı da oval olarak iniyor. Bu da iki tarafından da bildirim gösterilmesine imkan tanıyor. Bakalım LG bu tasarımı LG G4 modelinde kullanacak mı?

 • Sezai Acıma

  Note 4 görsellerini inceleyin, çok benzediğini göreceksiniz 🙂

 • ersan

  görüntü ve ses kalitesi olrak gayet iyi

 • ersin

  eniştemde vr kurcaladım biraz gayet kulllanılabilir yanlız şarjı az gidiyormuş o kafama takıldı

 • disqusbll

  garip bir tasarım. acaba ne kadar tutacak merak ediyorum

 • meriç

  esniyor mu bükülüyor mu çalışması yapsak mı aaba iphonelardaki gibi