PAYLAŞ
LG G4 Deri Arka Kapak

LG G2 ile birlikte akıllı telefon piyasasında etkin rol oynamaya başladı. Daha sonraki G3 modeli ile de bu konudaki kararlılıklarını gösterip, kaliteli modeller çıkarmaya devam ettirdiler. Şimdi de G4 modeli ile karşımıza çıkıyor. Henüz yayınlanan özelliklerine hemen girelim.

LG G4 Özellikleri

LG G4
Tasarımı ile öne çıkan LG G4 5.5 inç Quad HD ekran ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca IPS Quantum ekran kıvrımlı yapısı ile dikkat çekiyor.

Kamera tarafında ise Laser Cam teknolojisini kullan f1.8 diyafram açıklığına sahip 16MP‘lik bir kamera bizleri bekliyor. Ön kamerada ise 8MP değerindeki selfie kamerası bizleri bekliyor. Ayrıca manue modda RAW formatında fotoğraf çekebileceği de açıklandı. Bu sayede çok daha kaliteli ham fotoğraflar elde edebileceğiz. Aynı zamanda 4K video kaydı da yapılabilecek. Diğer yandan ie opsit görüntü sabitleme sistemi ile düşük ışıkta vaatkar olacağı görülüyor.

LG G4 Kamera
LG G4 Kamera

İşlemci kanadında ise Snapdragon 808 tercih edilmiş durumda. 64 Bitlik işlemcinin Snapdragon 810‘a göre biraz geride kalacağı söylenebilir. RAM kısmında ise neredeyse stantadr haline getirilen 3GB kullanılmış.
LG G4 Pil
LG G4 Pil

Belki de akıllı telefonlar için en önemli nokta pil performansıdır. Bu noktada LG 3000mAh bir pile yer vermiş. Pilin değiştirilebilir olması da uzun süre kullananlar için iyi bir özellik olmuş. LG’nin verdiği bilgilere göre LG G4 bir günü tamamlayabilecek.
[reklam]
Depolama alanında ise 32GB ile gelen LG G4 aynı zamanda microSD kart yuvasına da sahip olacak. Bu sayede depolama alnı rahatça genişletilebilecek.

LG G4 Deri Arka Kapak
LG G4 Deri Arka Kapak

Tasarım alanında ise belkide en dikkat çekici kısım arka kapak. Çıkarılabilir arka kapak GERÇEK deri malzemeden üretilmiş. Bu sayede premium bir hissiyat yaşatacak olan LG, aynı zamanda Samsung Galaxy Note 4 ile suni deri kullanan Samsung’a da bir gol atmış oldu.

İşletim sistemi olarak da son çıkan Android 5.1 Lollipop ile gelecek olan LG G4, geliştirilmiş yeni LG UX 4.0 arayüzü ile kullanıcılarını karşılayacak.

LG G4 Fiyatı

Henüz ülkemiz fiyatı açıklanmayan LG G4, umarız iddaalı bir fiyatla piyasaya giriş yapar.

  • http://www.asosyalgenc.com Asosyal Genc

    Bir G3 kullanıcısı olarak söylemeliyim ki öylesine çıkarılmış pek bir çekiciliği olmayan model.Alınacak bir tarafı yok. S6 Edge tavsiyemdir.

  • best54

    Pil ömrü genel sıkıntı nasıl bir performans verdiği önemli.