PAYLAŞ
LG G3 VR

Güney Kore’nin ve dünyanın en büyük iki teknoloji firmaları olan LG ve Samsung her alanda birbirleri ile rekabete girmekten çekinmiyor. Öyleki birinin çıkarttığı bir ürüne hemen diğerinden karşılık geliyor. Şimdi de sanal gerçeklik cihazları üzerinden bir yarışa giriyorlar. Samsung tarafından geçtiğimiz aylarda çıkarılan Gear VR modeline karşılık olarak LG VR for G3 modeli ile karşımıza çıkıyor.


LG G3 VR
LG G3 VR


Ancak LG, Samsung‘un aksine kendi platformunu tasarlamaktan ziyade Google tarafından tasarlanan Google Cardboard tasarımını kullanıyor. Ancak Google Cardboard aksine VR for G3 plastik olarak tasarlanmış durumda. Adından da anlaşılacağı üzere LG G3 ile kullanılmak üzere tasarlanmış. Mekanizma yardımı ile G3 ürüne yerleştiriliyor. VR G3’ün kendi sensörlerini ve oyunlarını kullanıyor. Aslında tasarım olarak çok basit olsada etkisi güzel olabiliyor. İşin güzel tarafı ise yeni satılacak G3 modelleri ile bedava verilecek olması. Ancak ülkemize verilecek mi henüz belli değil.

Bu arada sanal gerçeklik nedir diyenleri Oculus Rift Nedir? adlı yazımıza alalım.

 • ertuğrull

  LG başarısına başarı katmaya devam ediyor. Helal olsun.

 • rahman ali

  Bence LG de bu işe atılması iyi oldu ama google nin 5 dolara ürettiği karton gözlük daha güzek bence hemde ucuz.

 • Furkan

  Rekabet ortamı giderek kızgınlaşıyor. Aslında rekabetin kızışması teknolojinin hızla gelişmesinin sebeplerinden biri.

 • Jang Bo Go

  LG bence müthiş bir atılım gerçekleştirmiş ama tek düşüncem samsung gear gibi tek telefona bağalı kalmaması tek telefona bağalı kalırsa kötü olur.