PAYLAŞ
Mad Max: Fury Road

Avustralya yapımı olan filmin başrollerinde Tom Hardy ve Charlize Theron yer alıyor. Film daha başlar başlamaz size şoka uğratacak cinste. Direkt olarak etkisini hissediyorsunuz. Muhteşem kurgu sizi hapsediyor adeta.

Genel anlamda bütün oyuncular yan karakterlerle birlikte öylesine uyum gösteriyor ki gözünüzü kırpmak istemiyorsunuz. Her bir sahnesine özel çalışılmış olduğu çok net belli. Beni en çok şaşırtan Tom Hardy’nin inanılmaz performansı oldu. Ondan böyle bir yapının çıkacağını sanırım kimse beklemiyordu. Sanki bu filmde oynamak için yaratılmış gibiydi adeta. Son zamanların en iyi aksiyon filmi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Benim kendi nezdimde alanında en iyisi ve uzun süre bundan iyisinin olmayacağını düşünüyorum.

Film bana, olumsuz bir yorum yapmamın oyunculara haksızlık olduğunu düşündürtüyor adeta. İlla bir olumsuz yorum yapılacaksa eğer sonunun daha iyi bir şekilde bitmesi gerektiği söylenilebilir. Ama eleştiriye açık bir film olmadığı kesin. Belki de 2. Filme kapı aralamış olabilir kim bilir ?