PAYLAŞ
Silent Hills İptal Oluyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Konami, P.T. adında bir korku oyunu çıkarağını duyurmuş aynı anda PlayStation Store’daki yerini almıştı. Oyun bir evde geçiyor, odalar arasından birbirine bağlanan kapılardan ilerledikçe aynı yere ulaşıyorduk. Korku-Gerilim türünün nefis bir örneği olarak gözlemlenen oyunun sonu ise herkesi şoka uğratmıştı. Çünkü oyunun sonuna varabilen oyuncular, yeni Silent Hills Herkes Hideo Kojima‘nın ne kadar da uçuk olduğundan bahsetmişlerdi. Çünkü Hideo Kojima Silen Hills oyununun oynanabilir Teaserını bize demo olarak yutturmuştu. (Playable Teaser)
[reklam]
Ancak daha sonrasında Hideo Kojima ve Konami arasında sorunlar çıkmış ve Kojima yeni Metal Gear Solid oyununun ardından firmadan ayrılacağını açıklamıştı. Bu açıklama sonrası oyun hakkında bir bilgi gelmezken, kötü haber oyunun senaryosunda görev alan Guillermo del Toro‘dan geldi. Katıldığı San Francisco Fil Festivalinde yaptığı açıklamada;

Projenin gerçekleşmeyecek olması kalbimi kırıyor.

sözleri oyunu bekleye hayranlarını üzecek gibi. Bakalım ileriki günlerde yeni bir açıklama gelecek mi? Gerçekten Silent Hills iptal olacak mı?