PAYLAŞ
Microsoft Band

Günümüzün en popüler konularından olan giyilebilir teknolojilere, gün geçmiyor ki yeni bir ürün, yeni bir aktör eklenmesin. Artık bu piyasaya Microsoft da giriş yaptı. Microsoft Band en sonunda duyuruldu.

Giyilebilir teknolojiler artık 2 kısıma ayrıldı diyebiliriz. Akıllı saatler ve Spor bileklikleri temel kategorilerinde ürünler çıkmaya devam ediyor. Microsoft Band ise bir spor bilekliği olarak tasarlanmış durumda. Ancak özellikleri ile gayet gelişmiş bir bileklik olarak göze çarpıyor.

Microsoft Band
Microsoft Band

Microsoft tarafından tanıtılan ilk giyilebilir ürün olan Band, Microsoft Health servisini kullanmak üzere tasarlanmış durumda. Ancak sadece Microsoft ile sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda IOS ve Android uyumlu olarak çalışabilecek. Bu sayede daha geniş kitlelelere yayılabilme imkanına erişecektir. Dolayısıyla Microsoft kanadından açıklanan ilk ürün olsada son ürün olmayacaktır.

Microsof Band Genel Özellikleri :

 

 

 • 1.4″ 320×106 Ekran
 • Kalp ritim ölçer
 • Dahili GPS
 • Adım Ölçer
 • UV ölçer
 • 5 Saat GPS kullanımı
 • 48 Saat normal kullanım
 • İndirilebilir Fitness Programları

 

 

 

Üzerinde bulunan dahili sensörler sayesinde sadece spor yaparken değil, uyurken bile bizi analiz eden bir cihaza sahip olmuş olacağız. Microsoft tarafından oluşturulacak market sayesinde, çeşitli fitness programlarını indirebileceğiz.

Asıl amacı spor aktivitelerimiz kontrol etmek olan ürün, üzerinde bulunan adım sayar ve kalp ritim ölçer sayesinde, bize sürekli bilgiler verebilecek. Bu sayede daha rahat ve bilgili bir şekilde spor aktivitelerimizi yapabileceğiz.

Aynı zamanda üzerinde bulunan dahili GPS yardımı ile konumumuz anlık olarak takip edebilecek, geçmiş aktivitelerimizle ilgili kayıtlar tutabileceğiz.

Microsoft Band aynı zamanda öğrenebilir teknoloji formunda tasarlanmış. Elde etiği değerler, Microsoft tarafından bulut üzerinde saklanacak. Ve bir daha ki spor aktivitelerimizde bize önerilerde bulunabilecek.

Üzerinde bulunan UV ölçer sayesinde yürüyüş yaptığımız sürede, maaruz kaldığımız güneş ışığını da ölçebilecek olan ürün, bu açıdan bir farklılık getirebilmiş durumda.

Ürünün farklı olmaya çalıştığı bir diğer nokta ise uyku analizi yapabilmesi. Ürünü uyurken kolumuzdan çıkartmazsak, bize uyku düzenimizle ilgili bilgiler verebilecek.

Son olarak pil performansından bahsetmek gerekir. Sonuçta kimse sürekli şarja takmak zorunda olduğu ürünü kullanmak istemez. Ürün normal kullanımda 48 saat pil ömrü vaad ederken, GPS kullanımında ise 5 saat pil ömrü sunuyor.

Microsoft Band piyasaya, Samsung Gear Fit ve Fitbit Surge‘e rakip olarak geliyor. Şu anlık sadece Amerikada satışa çıkacak olan ürün, 199$ fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak.

 • serkan kara

  Özellikleri gayet iyi ama nedense şekil olarak pek beğenemedim. biraz daha geniş ama kısa olması daha güzel olurdu bence.

 • cehennem

  Note 3 telefonu aldıgım sırada gear saatinide almayı düşündüm fakat özellik bakımından okadar iyi değildi. icrosoft akıllı saatin özellikleri de günümüze göre iyi diye biliriz. gösteriş kısmına gelirse ı ıhh olmamış 🙁

 • Mandıra filozofu

  Sporcular için oldukça güzel duruyor gerçekten. Çok beğendim bilekliği en yakın zamanda türkiyede çıkar umarım.