PAYLAŞ
Office iCloud

Microsoft tarafından artık sadece Windows platformuyla sınırlandırılmak istenmeyen Office, bilindiği üzere iOS platformunda kullanıma sunulmuştu. İnsanların alışkanlıklarını kazanmaya çalışan Microsoft, hala bazı alışkanlıklarını kıramamış ve iOS platformunda dahi bulut için OneDrive kullanımını zorunlu tutuyordu. Ancak gelen habere çoğu iOS kullanıcısı sevinecek gibi.

iPhone ve iPad kullanıcılarına gelen yeni güncelleme sayesinde artık kullanıcılar, dosyalarını bulut üzerinde görüntülemek ve düzenlemek istiyorsa iCloud kullanabilecekler. Daha önceden sadece OneDrive kullanabiliyorlardı. Be bunu kullanabilmek için Office 365 aboneliğinin olması gerekliydi. Bu güncelleme sayesinde bulut servislerini aktif olarak kullanan iOS kullanıcılarının mecburi olarak Office 365 satın alması engellenmiş oluyor.

Gelen haberlerde kullanım hakkında hala sorunların olduğu belirtiliyor. Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarında hala iCloud’a kaydet seçeneği gözükmesede işlem, iCloud üzerinden, belgeler bölümünde daha fazla seçeneği üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

  • Hilmi

    Bence kullanılmasaydı daha güzel olurdu ayrı ayrı şeyler sonuçta kalitesini düşüren bi hareket geldi bana göre microsofttan

  • Sezai.

    Bence bu gerekli bir şeydi. Çünkü yeni nesil üretilen bilgisayarlarda depolama alanı küçük olacak diye tahmin ediyorum. 64 gb ssd gibi mesela.

  • disqusbll

    hataları da giderildiği şahane bir şey olacaktır. çok büyük bir gelişme bence. bir de şu win8 de office 2014 yüklü olmayışını anlayabilmiş değilim