PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Motorola telefon üretim bölümünü satın alan Lenovo artık yeni bir isim oluşturmaya karar vererek Motorola efsanesinin ismine son vermiş oldu.

CES 2016 başlaması ardından 3 gün geçmiş bulunuyorken bir bomba haber Lenovo adına açıklama yapan Rick Osterloh bu sene motorola adı artık sektörden silinebilir yeni ürünlerimizde isim değişikliği ile çıkaracağız diye bir açıklamada bulundu peki yeni isim ne olacak diye düşünenlerin sorusunada açıklık getirdi.

Motorola yerine ismi  Moto by Lenovo olarak değiştireceklerinden bahsetti.

Motorola-a-Lenovo-Company
Moto by Lenovo

Ayrıca yaptığı açıklamalarda ilk cep telefonu üreten bir firmanın yanlış yaptığı hamleler ile batma seviyesine gelip 2011 senesinde Google satılması ile kurtuluşa kadar düşmesi üzücü gözüküyor.Artık bu sektörde motorola ismini devreden çıkaracaklarını açıkladı.

Yılların efsanesi köklü bir firmayı satın alan Lenovo cephesinden CeoYang Yuanqing Motorola bizim için bir hazine sözleriyle çalışma departmanlarında isimi sürdüreceklerini belirtti.

İlerleyen günlerde çıkaracakları telefonlar artık Moto by Lenovo olacak bakalım ilk modeller ne zaman elimize geçecek,Efsanenin kalite satış fiyatı ile birleştirip başarı elde edilebilecekmi?