PAYLAŞ
Mr. Robot

Eğer yeni bir yabancı diziye başlamak istiyorsanız şu anda doğru adrestesiniz. Çünkü Mr. Robot henüz ilk bölümü yayınlanmış yeni yabancı diziler arasında dikkat çeken yapımlardan olacak gibi. Ancak şimdiden söylemekte fayda var ki, dizi bir internet korsanını konu alıyor ve ilk bölümde bolca teknik tabirler bulunuyor. Peki linux, bilgisayar gibi konularda bilginiz yoksa bence diziyi izlemeye başlamadan önce bölümün altındaki açıklamaları okuyun. Yani geçen kelimeleri anlatan siteleri tercih edin. Lafı daha da uzatmadan hemen diziyi anlatmaya başlayalım.

Mr. Robot Konusu

Elliot isimli siber güvenlik mühendisi gündüzleri çok büyük bir holdingin güvenliğini sağlayan siber güvenlik şirketinde mühendis olarak çalışırken, geceleri ise usulsüzlükler yapanların peşinden koşan bir hacker olarak karşımıza çıkıyor. Aslında konusu itibari ile bu ara her üç dizinin üçünde de olan kanunsuz olgusuna farklı bir bakış getirmeye çalışılmış.

Elliot sadece bu kişiliği ile değil, sisteme karşı çıkan tavrı ile de dikkatleri üzerine çekecek gibi. daha ilk bölümden Facebook, Apple gibi büyük firmalara “giydirmeleri” çok dikkat çekiyor. Sosyal medyanın insanların uyuşturulması için kullanıldığını gözümüze sokma amaçları var ve net bir şekilde düşüncelerini belli ediyorlar.

Mr. Robot Sosyal Medya
Mr. Robot Sosyal Medya

Ancak Elliot‘un başı bazı kesimler tarafından derttedir. Yaşamında takip edildiğinin farkındadır. Ancak hayatı Mr. Robot ile tanışması ile değişecek gibi. Mr. Robot ekibi ile insanların %70’inin kredilerini veren firmayı hackleyerek “finansal devrim” yapma peşindedir. Bu iş için Elliot tam aranan kan gibi. Dizi boyunca bolca özlü söz de duyacağız gibi. Daha ilk bölümden Mr. Robot tarafından sisteme yönelik eleştirilerini “beylik sözler” ile dile getiriyor.

Para yaşantımızın işletim sistemi halini aldı.

Mr. Robot Oyunculuk

Elliot karakterini Rami Malek canlandırıyor ve genel olarak dizinin ilk bölümünde oyunculukların gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Mr. Robot Genel Değerlendirme

Genel olarak değerlendirmek gerekirse Mr. Robot konusu, oyunculuğu ve düzene karşı gelen yapısı ile izlenesi bir yabancı dizi olarak sizleri bekliyor. Üstelik henüz ilk bölümü yayınlandı ve devamlı takip edebileceğiniz bir dizi olabilir.