PAYLAŞ
müzikleri ile öne çıkan türk filmi önerileri

Dünya üzerinde kuşkusuz sinema sektörü ile müzik sektörünün organik bir bağı var. Neredeyse çoğu filmde çeşitli müzikler kullanılıyor. Ancak bazıları var ki, sanki müzikleri için film yapılmış. Dünya genelinde birçok örneği bulunsa da, biz bu yazımızda sizler için müzikleri ile öner çıkan türk filmi önerilerinde bulunduk. Listemizdeki filmlerin hem gözünüze hem de kulağınıza itap edeceğini söyleyebiliriz.

1- Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulubü
Kaybedenler Kulubü

İstanbul’da Kent FM üzerinden yayın yapan iki kafadar, kendilerini kimse dinlemediği için rahatça yayın yapmaktadırlar. Sürekli olarak istedikleri müzikleri yayınlayıp, istedikleri an yayını kesmektedirler. Ancak Kaybedenler Kulübü bir süre sonra akıl almaz boyutlara taşınır. Takipçileri bir çığ gibi büyümeye başlar. Tabi film içindeki müzikler sizi alıp götürebilecek türden. Film sayesinde Can Gox gibi bir sanatçı ile de tanışmış olma olasılığınız da var.

2- İncir Reçeli

İncir Reçeli
İncir Reçeli

Halil Sezai‘nin başrolünde oynadığı filmde, AİDS hastası bir kadınla aşk yaşayan bir erkeğin hayatı ele alınmaktadır. Müzikleri ile hikaye anlatımı da güçlendirilmiş. Romantik bir film olan İncir Reçeli‘ne şu ana kadar şans vermediyseniz bir göz atabilirsiniz.

3- Aşk Tesadüfleri Sever

Aşk Tesadüfleri Sever
Aşk Tesadüfleri Sever

Aslen Mehmet Turgut adlı fotoğrafçının hayat hikayesinden alınan film, yıllar önce aynı gün aynı hastanede doğan kız ve erkeğin, yıllar sonra İstanbul’da tesadüf üzeri bir araya gelirler. Filmdeki müzikler ise üzüntülü anlarda duyguları körüklüyor. Gerçekten film bitiminde ağzınızda hikayenin ve müziklerin tadı kalıyor.
[reklam]

4- incir Reçeli 2

İncir Reçeli 2
İncir Reçeli 2

İlk filmin devamı olan filmde, müzikler daha da yoğun olarak kullanılmış. Öyleki bu filme dayalı bir albüm rahatlıkla çıkabilir. Film müziklerini dinlemeye başlayınca, tekrar tekrar dinlerken bulacaksınız kendinizi.

5- Neşeli Günler

Neşeli Günler
Neşeli Günler

Hep son dönemin filmlerinden bahsetmek olmaz. Birde zaman makinesine binip geçmişe gidelim. Neşeli Filmler filminin neşe verici müzikleri ile sizleri başbaşa bırakalım.

6- Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı
Hababam Sınıfı

Aslında listeye alıp almama konusunda tereddüt yaşadık. Çünkü herkesina bildiği ve ezberlediği bir film serisi. Ancak yazmasak biraz ayıp olurdu herhalde. En güzel film müziklerinden bir tanesi olduğu kesin.

7 – Canım Kardeşim

Canım Kardeşim
Canım Kardeşim

Hala bu filmin müziği aklıma geldikçe hafiften burnum sızlar ve gözüm dolar. Bir filme ne kadar da uygu müzik tercih edilebilir ?

8 – Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım
Selvi Boylum Al Yazmalım

Evet Selvi Boylum Al Yazmalım bir neslin aşk anlayışını değiştirmiş ve 90’lı yıllarda çocuk olmuş neslin flüt çalmasını sağlamıştır. Sen de flüt ile çalmayı denediysen ne dediğimi anlamışsındır.

  • Halil

    İncir reçeli 2 çok güzel.Sürükleyici bir hikayesi var.İzlerken çok beğendim tavsiye ederim.

  • Aleejhoan

    neşeli günler ve incir reçelini bir şeye değişmem