PAYLAŞ
Nintendo Mobil Oyun Yapacak

Dünya üzerindeki başlıca konsol ve oyun yapımcılarından bir tanesi de kuşkusuz Nintendo. Ülkemizde çok büyük kullanıcı kitlesi olmasa da dünya genelinde ve özellikle Japon pazarında milyonlarca kullanıcısı mevcut. Ancak yeni nesil konsollara karşı biraz sıkıntıya girmiş durumda. Çünkü PS4 ve XBOX One karşısındaki kosolu ve oyunlar kullanıcılar tarafından pek memnuniyetle karşılanmadı.

Dolayısıyla maddi açıdan biraz sıkıntıya giren firma, çıkış yolu aramalarına girmişti. Hayranlarının bir bölümü oyunlarını mobil platforma getirmeleri konusunda istekde bulunuyorlardı ve firma isteklere kaygısız kalmayıp, mobil platforma oyun çıkarağını açıkladı. Evet yanlış duymadınız, Nintendo Mobil Oyun Yapacak.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Japon mobil oyun yapımcısı DeNa ile beraber, nintendo karakterlerini kullanan oyunlar geliştirecekler. Başta Mario ve Zelda olmak üzere, popüler karakterleri akıllı telefon tabletlerde oynamak kuşkusuz hayranlarını mutlu edecektir. Ancak konsol satışlarına ket vurma ihtimali de yüksek gibi.

[reklam]

  • halil

    Bırakın onu da masum fakir insanlar yapsın, o kadar çok para kazandınız.

  • Ali

    Nintendoya yakışır bence bu zamana kadar çıkarmaması bile hataydı