PAYLAŞ
Nixie Selfie Dronu

Tarihin her döneminde, çeşitli hareketler popüler olur ve bu popülerlik teknolojiyi dahi etkiler. Yaşadığımız yıllarda da Selfie hayatımızın vazgeçilmezi oldu ve teknolojiye tön veren bir güce sahip duruma geldi. Bu gün sizlere tanıtacağımız ürün, selfie sevenlerin çok hoşuna gidecektir. Nixie selfie dronu, selfi çekme alışkanlığını faklı bir noktaya taşıyacak gibi. Çünkü kolumuzda taşıyacağımız bir insansız hava aracı sayesinde, selfielerimizi istediğimiz açıdan çekme fırsatına kavuşmuş oluyoruz. Nixie hakkında konuşmaya başlamadan önce Dron nedir ne değildir konusuna değinelim.

Nedir bu Dron ?

Dron kelimesi aslında ingilizcedeki Drone kelimesinin türkçemize uyarlanmış veya kolaya kaçılmış halidir. Çünkü aslında tam karşılığı insansız hava aracı demektir. Ancak biraz uzun olduğu için yazımız içinde Dron olarak bahsedilecektir.

Tarih içinde, çok eski tarihlerden beri insansız hava araçları popüler bir konuydu. Çünkü insanların kullanılamayacağı veya riske atılamayacağı alanlara araçlar göndermek insan için öneme sahiptir. Ancak yazımıza konu olan drone, çok farklı amaçlar için kullanılıyor.

Nixie ne işe yarar?

Nixie, temel olarak günümüzün çılgınlıklarından olan selfie olayına farklı bir bakış açısı getiren bir insansız hava aracıdır. Yapısı gereği bileklik olarak kolumuzda taşıyabildiğimiz Nixie, kullanmak istediğimizde açıp havaya saldığımız bir hava aracına dönüşüyor. Üzerinde bulunan ufak kamerası sayesinde geniş açılardan selfie çekme imkanını sağlıyor.

Nixie
Nixie


Nixie, Standforf Üniversitesi doktora öğrencisi Christoph Kohstall tarafından oluşturulan bir konsept tasarım olarak karşımıza çıktı. Geliştirme aşaması halen devam eden ürün, ileriki dönemlerde satışa sunulmak istiyor.

Nixie Özellikleri

Nixie, kullanaımı gayet basit. Tek yapmanız gereken günlük hayatınızın içinde bir bileklik olarak taşımak ve selfie çekmek istediğinizde serbest bırakıp havalandırmak. Geri kalanı dron kendisi halledecek. Aslında anlatmakla kafada canlandırmak zor olduğu için daha fazla uzatmadan video ile sizi karşı karşıya bırakıyoruz. Bakalım ne zaman aktif olarak satışa çıkabilecek.


Firmanın çalışmalarını ve projenin devamını takip etmek isteyenler aşağıda linkten sitelerine ulaşabilirler.

FlyNixie

 • Uyan Türk

  hiç bir fırsatı iş fikrini kaçırmıyorlar. arge lafta değil özde yürüyor adamlarda.

 • Ahmet

  Duymuştum bunu helikopteri ama bence çok abartı olmuş yani kim selfie çekmek için helikopter alır ki 😀

 • Recai

  Selfi melfi asla işim olmaz ama sevenler için güzel olmuş bence.

 • disqusbll

  düşünsenize tam o ıuçuumda çekim yaparken pili bitiyor. ne gülerim he

 • Namık

  adamlar teknolojiyi parmagında oynatıyorlar teşekkürler.

 • Sezai Acıma

  Dron’ları biliyordum. Nixie’nin bu ürününü çok merak ediyorum ne yalan söyliyim. Daha doğrusu bu tür ürünlere olan güncellemeleri çok merak ediyorum. Teknoloji ne gösterecek bizlere bir bakalım.