PAYLAŞ
Nokia Alcatel

Bilindiği üzere Nokia ile Microsoft geçtiğimiz yıllarda bir anlaşmaya varmıştı ve Nokia’nın telefon böümünü Microsoft satın almıştı. Sonrasında Lumia modellerindeki Nokia ismi çıkartılmış, Lumia bir marka haline getirilmişti.

Ancak bu dev anlaşmada akla yatkın olmayan ve alışılmışın dışında bir şeyler olduğu söyleniyordu. Çünkü Microsoft Nokia’yı satın almadığını ve firmanın devam ettiğini açıkladı. Nokia kanadında ise bir sessizlik hakimdi.

Bu sessizlik geçtiğimiz aylarda duyurdukları yeni tablet ile bozulmuş oldu. Herkes acaba Nokia yeniden mi doğuyor diye düşnmeye başladı iyiden iyiye. Üzerine de geçtiğimiz günlerde haberine yaptığımız gibi Nokia Alcatel’i satın aldı.

Nokia Alcatel’i Satın Aldı

Bu haberden sonra herkes artık Nokia’nın 2016 yılından itibaren tekrar telefon üreteceğini düşünmeye başlamıştı. Ancak bugün Nokia kanadından gelen açıklamaya göre Nokia’nın böyle bir planı yok.

[reklam]

Nokia’dan Açıklama

Yaptığı açıklamada tekrar cep telefonu üretmek gibi bir niyetlerinin olmadığı net bir şekilde bildirmiş. Ancak bu açıklamanın gerçek mi yoksa Microsoft ile yaptıkları anlaşma gereği mi yapıldığı henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde daha net bir bilgi gelecektir. Ancak şu anda görülen Nokia yeniden telefon üretmeyecek.