PAYLAŞ
OLYMPUS Air

Cep telefonlarının ve kameralarının gelişmesinden sonra, herkeste bir fotoğrafçılık merakı sardı. Özellikle iPhone kullanıcıları telefonlarını fotoğraf makinesi olarak kullanmaya başladılar. Bu alışkanlık yavaş yavaş tüm cep telefonu kullanıcılarına bulaştı.

Her yayılan alışkanlık gibi, bu alışkanlığı da ticarete dönüştürüp insanların zevkini arttıran fikirler oluşturuldu. İnsanların telefonlarında daha kaliteli fotoğraflar çekmeleri için özel lensler üretilmeye başlandı. İlk olarak iPhone uyumlu olan bu lensler artık diğer marka telefonlarla da uyumlu çalışabilme olanağına kavuştu. Özellikle Sony, Android alanında öncü olarak kendi telefonları ile entegre çalışan lensler üretti. Ancak Olympus tarafından gelen Olympus Air, olayı farklı bir noktaya taşıyor.

Olympus Air
Olympus Air


Aslında Olympus Air, bir Micro Four Third fotoğraf makinesi. Ancak ekran olarak cep telefonunuzu kullanıyor. Android ve IOS platform desteğine sahip olan Olympus Air, telefonunuzla kablosuz olarak bağlanıyor ve kontrolü telefonunuza alıyor.

Olympus iddaa olarak cep telefonunuzla DLSR kalitesinde fotoğraf çekeceğinizi iddaa ediyor. 16MP Live MOS sensöre sahip olan Olympus Air, tek şarj ile 320 çekim yapabilecek. Bunun yanında Micro Four Third makine olduğu için, buna uygun tüm lensleri destekliyor. Şu an için sadece Japon pazarında satılacak olsa da yakın zamanda global pazar açılacaktır.

  • Sezai Acıma

    cep telefonu için olan lenslere ne gözle bakıyorsun??

  • Remzi

    Oldukça ilginç duruyor yani ben fotoğraf çekmeye bayılan biriyim açıkcası bunu satın alabilirim.