PAYLAŞ
Playstation 4 Oyun Önerileri

Ülkemizde Kasım 2013’de çıkış yapan PlayStation 4, artık giriş dönemini atlatıp olgunluk dönemine giriş yapıyor. Ancak hala alamayanlar veya yeni alanlar da var. Eğer konsol platformuna uzaksanız oyunlar konusunda sıkıntı yaşamanız da muhtemel. Bu nedenle bu yazımızda PlayStation 4 oyun önerileri ile sizlere yol göstermeye çalışacağız. Umarız listemizi beğenirsiniz ve oynamadığınız oyunları oynama fırsatına erişirsiniz. Çoğu listelerde olan büyük oyunlara bu listemizde yer vermeyeceğiz. Genel olarak fazla tanınmayan ve şans verilmeyen oyunlara yer vermek istiyoruz. Ve tüm oyunların genel özellikleri PS+ ile ücretsiz verilmiş olmalarıdır.

1 – Resogun

Resogun
Resogun

Benim gibi çoğu PlayStation 4 sahibinin ilk oynadığı oyunlardan biri olan oyun, zamanında PlayStation Plus ile bedava verildiği için büyük indirme sayısına erişti. Ancak ülkemizde bazıları tüm oyunların AAA yapım olmadığını anlamak istemediği için, büyük oynanmaya kavuşamadı. Çember şeklindeki bir oyun dünyasında uzay aracı ile etrafı parçalayıp esirleri kurtarma üzerine kurulu olan Resogun, özellikle dağılma efektleri ve rekabet unsuru nedeniyle bir süre bağımlılık yaratabilir. Eğer kütüphanenizde duruyor ve hala oynamadı ise mutlaka şans verin.

2 – Trine 2 Complete Story

Trine 2 Complete Story
Trine 2 Complete Story

Yine bir PS+ ile verilen oyun ile karşı karşıyayız. Çizgi film tadındaki grafikleri, ferahlatan sesleri ile kesinlikle oynanmayı hak eden yapımlardan olan Trine 2, masal anlatımı şeklinde ilerliyor. 4karakter olan oyunda, iki kol ile Co-Op oynanış ypılabiliyor ve hikaye aynen devam ediyor. Her karakterin farklı özellikleri var ve bölümleri geçmek için karakterler arası geçiş yapmak zorundasınız. İçinde bir nebze de bulmaca unsuru barındıran Trine 2, eşiniz ile ve çocuklarınız ile zevkle oynayabileceğiniz bir oyun kesinlikle.

3 – Dead Nation Apocalypse Edition

Death Nation
Death Nation

İzometrik bakış açısı ile, zombi istilasına uğramış şehirde Co-Op oynanışla hayatta kalmaya çalışmak kulağa nasıl geliyor? Kontrollere alıştıktan sonra, pynaması gayet zevkli ve hırza zevkeden oyun, Co-Op oynanışta alınan zevki katlamaktadır. Bu zamana kadar şans vermedi iseniz bir göz atmanızda fayda olabilir.
[reklam]

4 – FEZ

FEZ
FEZ

Grafik beklentisi olanlara hiçbirşey vaad etmeyen bağımsız yapım FEZ, platform ögelerini ve bulmaca özelliklerini oyunun temeline koymnuş durumda. Oyundaki bölümleri geçmek için oyun evrenini döndürmemiz ve farklı açılardan yolları bulmamız gerekli. Çok basit gibi gözüken oyunu oynamaya başladığınızda, bir an kendinizi sinirlenmiş olarak bulabilirsiniz. Çünkü zorlukla hırsın savaşı sizi kaplayacak.

5 – Outlast

Outlast
Outlast

Bağımsız bir yapım olarak karşımıza çıkan Outlast, korku oyunu severlerin büyük bir ilgi ile karşıladıkları oyunların başında yer aldı. Elindeki kamera ile bir akıl hastanesine giren araştırmacı gazetecenin başından geçen olayları konu alan oyun, karanlık ortam ve sesleri ile sizleri korkutmaya hazır.

 • Bilal

  outlast güzele benziyor. korku temalı oyunları playstationda oynamak ayrı bir keyif verir.

 • Paul

  Outlast gerçekten harika bir oyun ama türklere maalesef verilmemişti 🙁

 • Meclis-i Âlâ

  Dead Nation Apocalypse Edition oyunu dehşet bi oyuna benziyor. Oynamayı çok isterim.

 • İki Kafadar

  Sony’nin ileride çıkaracağı bulut sistemi benzeri playstation now ile PS3 oyunlarını PS4te oynamamız mümkün sanırım?

  • disqusbll

   playstation now u duymamıştım hiç. baya ileri taşıyorlar bu işi. playstationların fiyatları da can yakıyor ama oyunlar da öyle

 • Ali

  Aralarında benimde oynadığım güzel oyunlar var fakat fezi hiç duymamıştım