PAYLAŞ
PlayStation Now

Playstation, dünya üzerinde en çok kullanıcıya hitap eden oyun konsollarının başında geliyor. Hele ükemizde artık o kadar yaygın ki, akla gelen ilk konsol denebilir. Ancak çoğu kişi, gerek maddi yetersizlikler, gerekse ailesini ikna edemediği için Playstation sahibi olamıyor. Oyun zevkini PC üzerinde gidermeye çalışıyor. Ancak Playstation konsoluna özel oyunları, farklı platformlarda oynamak imkansız.  Artık bu duruma da bir çözüm geliyor gibi.

Sony tarafından, daha önceden PS4 üzerinden PS3 ve PS2 oyunlarını oynamayı amaçlayan bir sistem olan Playstation Now açıklanmıştı. Bu sistem günümüzün gelişen ve trend konusu olan bulut sistemini kullanıyor. Bu sistem yardımı ile PS4 üzerinden bir bulut server ile bağlantı kurulacak, server üzerindeki PS3 yardımı ile oyun çalışacak ve görüntü ekranımıza aktarılacaktı. Tabi işleyişten de anlaşılacağı gibi ülkemiz internet alt yapısı ve paketler göz önüne alındığında, şu anlık bizim kullanmamız biraz zor gözüküyor.

Habere konu olan olay ise, artık Playstation Now yardımı ile herhangi bir Playstation sahibi olmadan oyun oynama imkanına erişebilecek olmamız. Hem de neredeyse artık hepimizin evine giren Smart TV’ler sayesinde.

Sony ve Samsung arasında yapılan anlaşmaya göre, 2015 yılının ilk çeyreğinden itibaren Playstation Now yardımı ile Samsung Smart TV’ler üzerinden oyunlar oynanabilecek. İlk etapta sadece Amerika ve Kanada üzerinde çalışacak olan sistem zamanla diğer ülkelere de yayılacaktır. Aynı zamanda diğer firmalarla da anlaşma yapılacaktır. Ülkemize geleceği günü de merakla bekliyoruz açıkçası.

 • Cezmi Abi

  Bu sistem aslında Sony Tv lerde 2 yıldır vardı ama türkiyede desteklenmiyor maalesef. Türkiyedeki internet altyapısı yetersiz bu yüzden.

  • http://www.tavsiyelazim.com/ Ayhan Korkmaz

   2 Yıldır değil, sanırım 2014 başında duyuruldu.Zaten amaç PS4 Üzerinden PS3 ve PS2 oyunu oynamaktı. Dediğiniz gibi ve yazıda dediğim gibi Türkiye şartlarında imkansız gibi.

 • rkorkmaz

  HArika bir sistem keşke tüm marka tvlerde destekliyo olsa

 • Emre

  Playstation’a gerek kalmadan oynamak gerçekten iyi olur.

 • disqusbll

  yalnız bu playstationlarda ps1 oyunlarını oynatmak isterdim. eski ama güzel o kadar çok oyun var ki

  • beretta

   ps1 oyunlarını çalıştırıyor zaten hocam.

 • cengiz

  valla ps nin cd leri çok pahalı ps de pahalı ne yapacaz. tvlerde oynama güzl olacagına benziyor 😀