PAYLAŞ
Pokemon Go Geliyor

Pokemon diyince eğer sizinde yüzünüzde bir gülümseme oluştuysa bu haber sizleri çok mutlu edecektir. Çünkü Nintendo iOS ve Android platformları için Pokemon Go isimli bir oyun geliştiriyor. Oyun sayesinde gerçek hayatta Pokemon dünyasını yaşayacağız.

Pikachu
Pikachu

Nintendo yaptığı duyuru ile çocukluğu Pokemon ile geçenleri heyecanlandırdı. Pokemon Go isimli oyun Pokemon dünyasını sanal gerçeklik ile birleştirecek. Aslına bakarsanız bu kısmı biraz muamma ve belkide abartı. Çünkü videodan göreceğiniz gibi gösterilenler çok üst noktada.

Ama projenin heyecanlandıracak noktası GPS kullanarak bizlere rastgele yerlerde Pokemon yakalama imkanı tanıyacak olması. Bu sayede gezerek bulunduğumuz bölgelerde gizli Pokemon’ları yakalamaya çalışacağız.

Pokemon Go
Pokemon Go

Ayrıca bir bileklik oyun ile senkron çalışacak. Cep telefonumuz ile Bluetooth üzerinden bağlantı kuracak bileklik, etraftaki pokemonları bize bildirecek.

Bakalım çok şeyler vaad eden oyun, gösterdiklerinin ne kadarını gerçekleştirebilecek. 2016 yılında iOS ve Android platformu için çıkacağı duyurulan oyun bizde heyecan yarattı. Sizler heyecanlandınız mı?