PAYLAŞ
Pokemon Go Nasıl Yüklenir

Özellikle doksanlı yıllarda çocukluğunu geçirmiş olan bizim neslimiz için mükemmel bir haber geldi. Pokemon efsanesi artık telefonlarımıza geldi. Hem de arttırılmış gerçeklik ile birlikte hayatımızın tam ortasına girmeye aday bir şekilde. Ancak bir sorun var ki oyun şu anda sadece belli başlı ülkelerde kullanıma sunuldu. Bu nedenle oyunu oynamak isteyenler hüsrana kapılmış olabilir. Ama merak etmeyin. Çözümü sizler için hazırladık.

Pokemon Go Geliyor
Pokemon Go Geliyor

Pokemon GO Nedir ? 

Aslında Pokemon Go çocukluğumuzda var olan çigi film karakterlerini cep telefonumuzda oynamamıza imkan tanıyan bir arttırılmış gerçeklik oyunudur. Arttırılmış gerçeklikten kasıt ise kamera kullanılarak pokemonların etrafımızda görülmesidir. Pokemon bulmak için bazı zamanlar bir alışveriş merkezine gitmeniz gerekirken, bazı zamanlarda da sahilde karşınıza çıkacaklar. Mesela bana Poke Ball almak için yakınlardaki bir alışveriş merkezine gitmem söylendi. Yani gerçekten oraya gidersem Poke Ball alacağım mağzaya girmiş olacağım.

Pokemon GO Nasıl Yüklenir ?

Aslına bakarsanız bu sorunun iki farklı cevabı var. Çünkü oyun hem Android platformunda hem de iOS platformunda çıkış gerçekleştirdi.

Pokemon GO Android Nasıl Yüklenir ?

Pokemon GO Apk sayesinde Android telefonunza rahatlıkla oyunu yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu konuda üzücü bir haberimiz var. İntel işlemci kullanan telefonlarda oyun oynanamıyor. Şu anlık bu soruna bir çözüm bulunmuyor. Yani Asus Zenfone Pokemeon Go yükleme şu an için mümkün değil.

Pokemon Go Apk dosyasını en aşağıdan indirebilirsiniz.

Pokemon GO iOS Nasıl Yüklenir ?

Bu konuda aslında iki farklı yöntem var. İlk olanı biraz daha zahmetli. Ülke değiştirip oyunun yayında olduğu bir yerde iTunnes hesabı açmalısınız. Diğeri ise ekşisözlük yazarı jean valjean 2 tarafından açıklanmış. ondan gördüğümüz için ve denemediğimiz için direk olarak size aktarıyoruz.

1 – iPhone telefonunuzdan ŞU LİNKE girin ve oyunu yükleyin.

2 – Daha sonra ise şunu yapın; ayarlar -> genel -> aygıt yönetimi -> sonra güveni seçin

NOT : Bu yöntemi denemedim. O nedenle olur diyemem, sorumluluk kabul etmem. Ama yapanlar var. Deneyenler varsa yazabilirler.

Kaynak : Ekşi Sözlük 

Bu yazımızda sizler için Pokemon GO yükleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarım işinize yaramıştır. Paylaşarak diğer kişilere de yardımcı olabilirsiniz.

Pokemon GO Apk İndir

  • Rıdvan Ünal

    Hocam çok teşekkür ederim. Oyunu merak ediyordum ilk oynayanlardan birisi olmak beni mutlu edecektir.