PAYLAŞ
Project Morpheus

Sony tarafından geçtiğimiz yıl PS4 ile kullanılmak üzere açıklanan sanal gerçeklik gözlüğü Project Morhpheus, Oyun Geliştiricileri Konferansında yapılan açıklamaya göre yenileniyor ve 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkıyor. Öncelikle Project Morpheus hakkında biraz bilgi verelim.

Project Morpheus Nedir?

Project Morpheus geçtiğimiz yıl Sony tarafından, PS4 kullanıcıları için duyurulan sanal gerçeklik cihazıdır. Oculus Rift ile başlayan sanal gerçeklik rüzgarına Sony de bu yolla katkı sağlamayı hedefliyor. Hatta bir artı olarak direk bir oyun konsoluna çıkması, gelişim sürecini hızlandıracaktır.

Project Morpheus Yenilendi

Yapıla açıklamaya göre Project Morpheus yenilendi ve üst düzey özellikleri ile, final sürümüne yaklaştı. Yeni prototip 1920xRGBx1080 5.7 inç bir ekrana sahip olacak. Aynı zamanda 120Hz ekran yenilemeye sahip olacak. Bu özellikleri sayesinde motion blur sorununu ortadan kaldırmayı planlayan Sony, bu sürümün final ürüne çok yakın oduğunu söylüyor. Diğer yandan lag problemini ortadan kaldırmayı hedefleyen Sony, bu konuda 18ms değerinin altına indiğini açıkladı.
[reklam]

Project Morpheus 2016 Yılında Geliyor

Yapılan açıklamaya göre, Sony 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkış yapmayı planlıyor.

Şu anlık gele bilgiler bu yönde, bir değişiklik veya ekeme olursa buradan güncellemeye devam edeceğiz.

  • Sezai Acıma

    Sanal gerçeklik cihazları gelecekte büyük bir sektör haline gelecek. Bunu bilen firmalar ona göre hazırlık yapıp üretime başladılar…