PAYLAŞ
PS4 Kırıldı

Sony‘nin yeni nesilde büyük bir üstünlük sağladığı konsolu PlayStation 4 Brezilya‘da kırıldığı görülüyor. İngilizce olarak yapılan içeriğe göre konsol farklı bir şekilde kırılmış görülüyor. Merakla beklenen haber geliyor gibi, PS4 kırıldı.

Aslına bakılırsa tam olarak bir kırılma sayılmayabilir. Çünkü anlatılan yöntemle yapılan işlemin engellenebileceğini düşünüyoruz.

Aslında olay PSN üzerindeki kardeşlik sisteminden kaynaklanıyor. Bu işi yapan dükkan, PSN Store üzerinden oyun dijital olarak satın alıyor. Daha sonra harddiskten oyunu NAND/BIOS dahil olarak alıp, Raspberry Pi üzerinden diğer PS4’e aktarılıyor. İşin ilginci normalde kardeşlikte sınır varken bu yöntemle sınırsız yükleme yapılabiliyor.
[reklam]
Umarız Sony bu açığı kapatmak için hepimizin sıklıkla kullandığı kardeşlikk yöntemine bir balta vurmaz. Ve yine korsancılar orjinal oyun alanlara zarar vermez.

  • Semih

    Kardeşlik yöntemi eğer sony kaldırırsa çok büyük bir olay olur çünkü türkiyede ve dünyada bir çok ülke kullanıyor bunu.

  • http://www.sakaryadanhaber.com best54

    kırılması yapılan emeklerin ucup gitmesi anlamına geliyor yakında şifreli karlar üretip frekans kodlayarak bu işin önüne gecmesler hiç şaşırmayın