PAYLAŞ
samsung-blackberry

Samsung telefon piyasasında hızla tekel olma peşinde koşuyor. Öyle ki sürekli yaptığı satın almalarla gücüne güç katıyor. Ancak bu seferki alım biraz büyük bir haber olacak gibi. Çünkü Reuters tarafından gelen haberlere göre Samsung her an BlackBerry‘i satın alabilir. Öyle ki bu haber bir dedikodu olmanın çok üzerine çıktı.

BlackBerry son yıllarda firma olarak çok sıkıntılar içine girdi. Öyleki adını değiştirip, markası olan BlackBerry halini aldı. Donanım olarak çeşitli telefonlar çıkarsa da bir türlü dikiş tutturamayınca, BBM servisini diğer platformlara uygulama olarak çıkartarak yazılım sektöründe boy gösterme çabasına girdi. Bir süre bu hamlesi ile toparlanma evresine girse de, yine düşüş eğilimine girdi.

Anlaşılan Samsung firmanın bu halinden faydalanarak satın almanın peşine koşuyor. Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters’ın haberine göre Samsung BlackBerry’i 7.5 milyar dolara satın almak üzere. Öyleki bu haber söylentiler çok aştı. BlackBerry hisseleri %30 değer kazanarak yükselişe geçti. Anlaşılan her an satın alınma gerçekleşebilir.

BlackBerry Hisseleri Artışta
BlackBerry Hisseleri Artışta


Eğer bu yazıyı okuduğunuzda satın alınma gerçekleşmiş ise yorumlardan bildirebilirsiniz.

 • sevim

  blackberryi samsung alırsa blackberyde bir dünya devi olabilir

 • http://dizimerkezi.net/ Ahmet Cem Aktaş

  bence gereksiz bir yatırım olmuş. aynı microsoft’un nokia’yı satın aldığı gibi

 • zehra öksüz

  Samsung telefonlar S3 den sonra düşüşte açıkcası en iyisi ozamanlar S3 dü. Şimdi blackberryi alıp o markaya daha çok atılım yapmak istiyorlar anlaşılan.

 • Sezai Acıma

  Pazar payını arttırmak için bu hamleyi bekliyordum zaten. Ama ne kadar başarılı olur, bunu zaman gösterir.

 • disqusbll

  iyi bir yatırım aslında. gereksiz değil. küçülen firmaları büyükler satın alıyor ki başkası alırsa kendisi için sorun teşkil etmesin

 • Gizemce

  belki samsung blackbaryde kendini görürde daha iyi işler çıkarır…