PAYLAŞ

Günümüzde Selülit kadınların en büyük korkusu ve çağın hastalığı olarak nitelendirilmektedir. Selülit tedavisi için birçok yöntem bulunmakta olup, bugüne kadar kesin sonuç alınamamaktaydı. Bu yöntemler genellikle kozmetik kremlerle yapılmaktaydı ve kesin sonuç alınamamaktaydı. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık cihazlar ve mezoterapi yöntemiyle selülitlerden kurtulmak mümkündür.

Selülit oluşumu genellikle beslenme, yaşam biçimi ve bazı hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle sigara ve alkol kullanımının selülite yol açtığı bilinmektedir. Düzensiz beslenme, asitli içecekler, sporsuz bir yaşam selülitin temel sebepleridir. Selülitin fazla kiloya bağlı olduğu düşünülse de aslında kiloyla bağlantısı yoktur. Yapılan incelemelerde her kilolu insanda selülit olmadığı, olması gereken kiloda olanların ya da zayıf insanların da selülittenşikayetçi olduğu gözlemlenmiştir.

Selülitin egzersiz ve sporla yok olduğu bilimsel bir gerçek olsa da bazı durumlarda selülit artık kronikleşmiş ve bir hastalık olarak vücutta kendisi gösteriyorsa selülit tedavisi ile selülitlerden kurtulmak mümkündür.

Selülit tedavisi dediğimizde mezoterapi ilk akla gelen tedavi yöntemidir. Mezoterapi ile selülitle bölgeye iğne yoluyla enjekte edilen protein ile selülitlerin parçalanması sağlanmaktadır. Uygulama yapılan seanslarla tamamen ortadan kaldırılması mümkündür.

Selülitte bölgesel bir sorun olup, bölgesel kiloların tedavisi gibi teknolojik cihazlarla yapılabilmektedir. Bölgesel zayıflama için, fiziki özellikler sebebiyle belirli bölgelerde oluşan yağ birikmesi tedavi edilmektedir.

Bölgesel zayıflama için birçok cihazla tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu cihazlar aynı amaçla üretilmiş olup, bölgesel kiloların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Vshape, Zeltiq, SculpSure, Ultrashape gibi farklı cihazlarla bölgesel zayıflama sağlanabilmektedir. Bu cihazlarla bölgesel uygulama yapılmakta olup, radyofrekans, soğutucu, kızılötesi ışık ve masaj özellikleri sayesinde bölgede oluşan yağ kitlesinin parçalanması sağlanmaktadır, böylelikle uygulama sonrasında tüketilen bol su ile vücuttan atılması sağlanmaktadır.

Selülitşikayetiniz, bölgesel kilo sorununuz varsa ve denediğiniz onca yönteme rağmen kurtulamıyorsanız www.drmustafakaratas.com adresini ziyaret edebilir ve kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Tedavi olmaya karar verdiyseniz ve kendinizi mutsuz hissediyorsanız artık güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Size uygun tedavi yönteminin belirlenmesi, ve tedaviye başlayarak kısa sürede sağlıklı ve güzel bir vücuda kavuşmak için artık zaman kaybetmenize gerek kalmadı.