PAYLAŞ
sense8

Artık ülkemizde film sektörü kadar yabancı dizi sektörü de büyümüş durumda. Bizler belkide filmlerden bile çok dizileri takip eder olduk. Ancak sürekli aynı dizileri izlemek bazen yeterli gelmiyor. Bu nedenle yeni yabancı diziler arayışında oluyor insanlar. Bu konuda sizlere güzel bir alternatif sunuyoruz ve Sense8 dizisini yorumluyoruz.

Sense8 Konusu

Dünya üzerinde farklı ülkelerde bulunan 8 kişi birbirleri ile telepatik olarak iletişime geçebiliyorlar. Birbirlerini duyabiliyor, hissedebiliyor ve daha da ötesi yönetebiliyorlar. Matrix serisinin yapımcıları Wachowski kardeşler tarafından Netflix için yapılan dizi bir hayli ilgi çekecek gibi.

Sense8 İlk Bölüm Yorumu

İlk bölümü izler izlemez izlenimimi iletmek istedim. İlk bölüm daha çok konunun temellerinin atıldığı ve karakterlerin tanıtıldığı bir bölüm oldu. Bölümün sonunda olaylar olgunlaşmaya başladı ve diğer bölümler merak ettiriliyor. Ama bir uyarıda bulunmak istiyorum. İlk bölümden bir lezbiyen ilişki görülüyor. Bu nedenle Homofobik olanlar rahatsız olacaktır.

Sense8 Oyunculuk

Daha ilk bölümden oyuncuların performansları gayet yeterliydi. Hiçbir oyuncunun performansı geride kalmamış durumda. Hatta daha ilk bölümden dikkat çeke isimler var ama diğer bölümleri izlemeden karar vermemek gerek.

Sense8 Genel Yorum

Eğer bu aralar yeni bir yabancı dizi arıyorsanız mutlaka göz atmanız gereken bir dizi Sense8. Gizemli hikayesi ve kurgusu ile dikkatleri üzerine çekecek gibi.