PAYLAŞ
Sessizliğin Müziği

Evet arkadaşlar Kral Katili Güncesi serisinin yazarı Patrick Rothfuss‘un yeni kitabı Sessizliğin Müziği orjinal adı ile The Slow Regard of Silent Things ülkemizde satışa sunuldu. Beklenildiği gibi İthaki yayınlarından çıkan kitapta çeviriyi Cihan Karamancı yapmış.

Kitap, Kral Katili Güncesinin kahramanı Kvothe‘nin arkadaşı Auri’nin hayatını anlatıyor. Auri’nin geçmişte neler yaşadığını, üniversitenin altında nasıl bir hayat sürdüğünü görmemizi sağlayacak bir kitap. Serinin 3. Kitabı the Doors of Stone gelene kadar bununla idare edeceğiz gibi görünüyor.

Kitabın kısa olması biraz üzücü(184 s.), yani 1000 sayfa gibi bir kitap bile bu seriyi okuyanları tatmin etmez ama bunu ara bir hikaye olarak görmek lazım.

Sessizliğin Müziği
Sessizliğin Müziği

Kitabın arka kapağını da paylaşayım ve siparişini vereyim 🙂 herkese iyi okumalar

“Rothfuss nereye giderse gitsin bir şarkıcının bir şarkıyı yanında taşıması gibi bizi de yanında götürecek.”
-Ursula K. Le Guin-

Üniversitenin derinliklerinde karanlık bir yer vardır. Kadim koridorların ağ gibi örüldüğü ve çok uzun zaman önce terk edilmiş odaların birbiri ardına sıralandığı bu yeri çok az kişi bilir. Genç bir kadın, Şeyaltı’nın sonu gelmez tünellerinde saklanıp, bu unutulmuş yerin kalbinde hayatını sürdürür. Bu genç kadın, gizemlerle dolu olan Auri’dir.

[reklam]

Patrick Rothfuss Sessizliğin Müziği’nde yalnızca Auri’nin tatlı sert yaşamından küçük bir macerayı anlatmıyor, genç kadının tüm yaşadıklarından izler taşıyan bu macerayla bize, Auri’nin neşeli olduğu kadar tekinsiz de olan dünyasını karakterin gözlerinden görme fırsatı sunuyor. Ayrıca bu hikâye sayesinde okur, Kralkatili Güncesi serisinin en esrarengiz karakteri Auri’nin bildiği şeyleri öğrenme şansı da yakalıyor. Sessizliğin Müziği, parçalanmış bir dünyada yaşamaya çalışan parçalanmış bir kızın sır ve gizem dolu öyküsü…

Kral Katili Güncesi ile ilgili yazımızı okumak isterseniz

Kral Katili Güncesi

  • Meclis-i Âlâ

    Güzel bir kitaba benziyor. Ben de okumayı istiyorum, umarım yazık zamanda elime geçer 🙂