PAYLAŞ
SHENGKAI D97 Quadcopter

Eğer teknoloji merakınız ve birazda uçaklara ilginiz varsa son dönemlerde popüler hale gelen Quadrocopter teknolojisini fark etmişsinizdir. Uzaktan kumandalı ve dört pervaneli bu cihazlarla uçuş yapmak çok eğlenceli görülüyor. Hele ki üzerinde kamera varsa veya kamera takılabiliyorsa.

Bu yazımızda da sizlere fiyat/performans açıdan görece uygun bir model olan SHENGKAI D97 Quadcopter hakında bilgiler vereceğiz.

SHENGKAI D97 Quadcopter Özellikleri :

SHENGKAI D97 Quadcopter
SHENGKAI D97 Quadcopter

SHENGKAI D97 Quadcopter uzaktan kumandası ile kontrol edilebilen bir yeni nesil helikopterdir. Belki de sizleri en cezbedecek noktası üzerinde 2MP kamera bulundurması ve WiFi bağlantısı üzerinden görüntüyü anlık olarak cep telefonunuza aktarmasıdır. Zaten kumanda üzerinde telefona özel bir tutucu da ayırılmıştır.

Tabi uzaktan kumandalı olduğu için sizin de benim olduğu gibi aklınıza çekim mesafesi pil konu gelmiştir. Ürünün özelliklerine baktığımızda kumanda 2.4GHz üzerinden haberleşiyor ve 100 metre mesafede bağlantı kurabiliyor. Ayrıca 7 dakika boyunca uçuşu gerçekleştirecek bir pili mevcut.

Tabi bu cihazlarda en çok zorlanılan nokta kontrol oluyor. Çünkü cihazların kontrolü genelde gözüktüğü gibi olmuyor ve acemi kullanıcıları çok zorluyor. SHENGKAI D97 Quadcopter üzerinde 6 eksenli ivme ölçer bulunuyor ve anlık durumunu analiz ediyor. Ayrıca cihaz yazılımsal olarak kontrolü kolaylaştıracak özellikler ile donatılmış. Kontrolü kaybetme durumunda tek tuşla cihaz geri gelebiliyor.

Özelliklerine bakarsak, belkide en çok dikkat çeken nokta üzerindeki dahili kamerası ve bu kamera ile telefona video aktarabilmesi oluyor. Bu özellik ile harika görüntüler elde edilebiliyor.

Tüm bu özellikleri ise 54.82 Dolar fiyat etikesi ile aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

:: SHENGKAI D97 Quadcopter Satın Al