PAYLAŞ
Snapchat Şifre Değiştirme

Teknoloji ve internet dünyasının gelişmesi ile birlikte yaşantımız da değişmeye başladı. Eskiden ceplerimizde anahtarlarla gezer ve onları kaybetmemek için uğraşırdık. Şimdilerde ise hepimizin derdi anahtarların yerini alan şifreler oldu. Çünkü neredeyse her gün kullandığımız bütün uygulamalar ve internet siteleri şifre gerektiriyor. Aslında bu gereksinim biz korumak için ortaya çıkarılmış bir nimet. Çünkü kişisel bilgilerimizin olduğu sosyal medya hesaplarımızdan, paralarımızı sakladığımız bankacılık işlemlerine kadar hepsinde şifreler kullanıyoruz ve bazen şifre belirleme ve şifre değiştirme çok zor oluyor.

Eğer tam olarak ne demek istediğimiz kafanızda canlanmadıysa birazda örneklendirelim. İlk olarak belkide en özel anlarımızı paylaştığımız Snapchat uygulamasını ele alalım. Bildiğiniz gibi Snapchat üzerinden videolar ve fotoğrafları birbirimize yolluyoruz ve yolladığımız gördüğü anda medyalar siliniyor. Silindiği için gönül rahatlığı ile en özel anlarımızı paylaşabiliyoruz veya muzip görüntüler aktarabiliyoruz. şimdi bu platformun şifresinin başkasının eline geçme ihtimalini düşünün. Ne kadar da tehlikeli olabilir değil mi? Güvenliğinizin tehlikede olduğu düşündüğünüz anlarda snapchat şifre değiştirme işlemi yaparak güvenliğinizi arttırmaya çalışırsınız.

Güvenlik demişken belkide internetin kaynağına da inmek gerekir. Tabii ki inebildiğimiz kadar kaynağına yani modemlerimize. Kendi internetimizi güvene alabilmek için bizim müdahele edebileceğimiz nokta modemler oluyor. Çünkü modem içine girildiğinde bir sürü özelliğe erişilmiş olunuyor. WiFi şifresini öğrenmek bunların belkide en hafifi oluyor. Çok daha tehlikeli işlemler olabilir. bu nedenle belirli aralıklarla modem şifre değiştirme işlemi yaparak güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Peki tüm bu bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğimizi bilmiyorsak ne olacak ? Sonuçta kullandığımız yüzlerce platform var ve bazı durumlarda şifre değiştirme işlemi yapmak zorunda kalıyoruz. İşte tam bu noktada http://techkafa.com/ sizlere klavuzluk yapma amacında. İçeriklere bakarak nasıl şifre değiştirilir sorusuna cevap bulabilirsiniz.