PAYLAŞ
Silicon Valley

Silikon Vadisinde işlerin nasıl yürüdüğünü hiç merak ettiniz mi ? Twitter, Facebook, Youtube büyük birer şirket olmadan çok önce birkaç kişinin hayaliydi. Bu dizi o birkaç kişinin hayatını kafanızı yormadan ve sizi güldürerek anlatmayı beceriyor.

Dizinin her biri birbirinden garip 5 ana karakteri var.  Ana karakterimiz, Thomas Middleditch’in oynadigi Richard Hendriks karakteri. Zeki ve çalışkan olan Richard, sosyal konularda sıkıntı çeken, çekingen ve kendini sürekli baskı altında hisseden mühendisimiz.

Silicon Valley Oyuncuları
Silicon Valley

Richard her ne kadar algoritmalar ve yazılımlar konusunda bilgili olsa da silikon vadisinde sadece bunları kullanarak yükselemeyeceğinin farkında. Bu aşamada devreye  Erlich Bachman(T.J. Miller) karakteri giriyor. Richard’ın yapamadığı, yapmaya cesaret edemediği işleri bu arkadaş hallediyor.

[reklam]

Grubun üçüncü üyesi Martin Starr tarafından canlandırılan Gilfoyle karakteri. Sistem mimarisi, network ve güvenlik konularında uzman olan Gilfoyle kendini beğenmiş ve cool takılan biri. Genellikle grubun Pakistanlı üyesi Dinesh ile çatışıyor. Dinesh grubun yazılım konusunda yetenekli üyesi. Java script konusunda uzman.

Grubun son üyesi Jared(Zach Woods). Bu arkadaşın ne iş yaptığını çözemedim hala. Grubun 4 üyesini bir arada tutan yapıştırıcı gibi bir şey bu. Planları, düzenlemeleri yapar, teklifleri değerlendirir vb. Grubun sekreteri olabilir.

Amanda Crew
Amanda Crew

Son olarak Monica karakteri ile karşımıza çıkan Amanda Crew’i görüyoruz. Bu güzel bayan, Pied Piper’a yatırım yapan bir şirkette yönetici ve sık sık grupla beraber takılıyor.

Silicon Valley 4 dalda Emmy’e aday gösterildiğini de belirterek yazıyı noktalayalım. Komedi dizisi arayanlar kaçırmasın !

 

 

  • Seyfi

    Silikon vadisi üzerine bir kaç film izledim. Merak konusu elbet. Gidip görülmesi gerek bence.