PAYLAŞ
sinir bozan oyunlar

Akıllı telefonlarımızda ve tabletlerimizde oyun oynamaya başlamamızın ardından, bağımlılık yaratan ve oynarken insanın sinirlerini yerle bir eden, sinir bozan oyunlar türemeye başladı. Öncülüğünü dünya genelinde tam olarak kim çekiyorsa buradan kendisine saygılarımızı iletiyoruz ve bu yazımızda popüler olan, telefonunuzu kırmanıza neden olabilecek oyunları derliyoruz. Bazılarını oynamış olabilirsiniz ama oynamayanlarda sinir olmalı değil mi? O zaman başlayalım.

1 – Flappy Bird

Flappy Bird
Flappy Bird

Yazıyı okumaya başlayan herkes ne zaman Flappy Bird gelecek diye düşünüyordur. İlk sıran vererek kafanızı rahatlatalım. Belkide bu türün dünya genelinde yaygınlaşmasında öncü oyunlardan biridir. Oyun insanların çıldırmasına neden olmuş, nice telefonlar ve tabletler kırdırmıştır. Yapımcısı yediği küfürler nedeniyle aylık 50.000 dolar kazandığı oyunu marketlerden kaldırmak zorunda kalmıştı. Ancak durdurabilmek ne mümkün. Hemn binlerce türevi çıktı. Hatta Flappy Bird yüklü iPhone başlıklı ilanlar bile görmüştük.

2 – Swing Copters

Swing Copters
Swing Copters

Yine Flappy Bird yapımcısı tarafından çıkarılan Swing Copters, onun kadar ses getiremesede benzer şekilde bir etki yarattı. Oynayanlar telefonunu kırmamak için duvar yumrukladılar. Ofislerde işler durdu, okullara ara verildi. Şaka bir yana rekabet unsurunu harika bir şekilde işleyen Swing Copters hala oynayabileceğiniz eğlenceli ve bir o kadar sinir bozan bir oyun.

3 – aa

aa oyunu
aa oyunu

Son dönemin en popüler ve aynı zamanda sinir bozan oyunu da kesinlikle aa oldu. Ekranda dönen çarkın boş alanlarına topları yerleştirme üzerine kurulu oyun o kadar popüler hale geldi ki, Anadolu Ajansı popülerliğini yitirmeye başladı. Bölümler ilerledikçe sinir katsayısı da artmaktadır. Hele o 49. bölüm yok mu. Resmen ülkecek o bölümü geçmek için mucit olduk. Eğer şu ana kadar oynamadı iseniz bir şans vererek kendinize bir kötülük edin 🙂

4 – ff

ff oyunu
ff oyunu

Aynı firmanın oyunu olan ff, aa ile ters mantıkla ilerliyor diyebiliriz. Bu sefer boş alanlara topları yerleştirmiyoruz, topları dönen çubukların üzerine denk getirmeye çalışıyoruz. Açıkçası biraz ticari bir proje olarak görülse de oynanmaya ve sinir bozmaya değer gibi duruyor. En azından bir denemek gerekli.
[reklam]

5 – Snow Roll

snow roll
snow roll

Happymagenta tarafından iOS platformuna çıkarılan Snow Roll oyunu, grafikleri ve zor yapısı ile tam bir Flappy Bird ekolünde diyebiliriz. Kar topu ile etraftaki engellerden kaçıp, aynı zamanda puan toplamaya çalışıyoruz. Bir zaman sonra işer sarpa sarıyor ve parmaklarımız yine birbirine giriyor.

Bu yazımızda sizler için sinir bozan oyunlar listesi oluşturduk. Daha nice oyunlar var ve vardır. Ancak bir kereden bu kadar yükleme yapmak telefon kırdırır. Bu yazımızdaki 5 oyun şimdilik yeterlidir.

DİKKAT: Oyunları oynarken küfür etme ihtimaliniz vardır. Ona göre oynayınız.

 • Bilginehri

  yolda vakit geçirmek için birebri oyunlardır. Özelikle İstanbul trafiğinde bu oyunlar tam aksine kurtarıcı oluyor

 • Meclis-i Âlâ

  Adamı katil eder bu oyunlar. AA oyunu beni sinir hastası yaptı.

 • blue fox

  Telefonlarda bu oyunlar zorken Konsollarda dark souls öneririm.

 • Thor

  Flappy Bird yüzündne telefon kıran görmüştüm zamanında tavsiye etmem 🙂