PAYLAŞ
Sony Xperia Z5

Bildiğiniz gibi şu sıralar gerçekleşen IFA15 tekinliği kapsamında firmalar yeni ürünlerini tanıtıyorlar. Ve bu firmalardan bir tanesi de Sony oldu. Sony yaptığı duyurularla etkinliğe bomba gibi bir giriş yaptı.

Bildiğiniz gibi Sony cep telefonu pazarında amiral gemi olarak Z serisi cep telefonlarını kullanıyor. IFA15 ile birlikte Z5 ailesi de tanıtıldı. Biz de bu yazıda sizlere Sony Xperia Z5 Özellikleri hakında bilgiler vereceğiz.

Sony Xperia Z5 Özellikleri

Sony Xperia Z5 için 64 Bit Snapdragon 810 işlemciyi tercih etmiş durumda.  Snapdragon 820’nin konuşulduğu bir dönemde gelmesi kafaları karıştırsa da işlemci açısından sorun yaşanmayacaktır.

Z5 performansını 3GB RAM ve Adreno 430 grafik işlemcisi ile güçlendirmenin peşinde. Ayrıca da 32GB depolama kullanıcıları bekliyorken, SD kart desteği de bulunuyor.

Sony Xperia Z5 Ekran
Sony Xperia Z5 Ekran

Performans açısından standardın dışına çıkmayan Sony Xperia Z5 ekran açısından da standardı korumuş. 5.2 inç IPS ekranla gelen Sony, hiç macera aramadan ve 4K çılgınlığına kapılmadan Full HD ekran tercih etmiş durumda. Bu da hem oyun performansına hem de pil performansına yansıyacaktır.

Sony Xperia Z5 Kamera
Sony Xperia Z5 Kamera

Kuşkusuz akıllı telefon kullanıcısının en çok dikkat ettiği nokta kamera performansıdır. Bu durumun farkında olan Sony, 23MP arka kameraya 0.3s hızla otofokus yapma özelliği getirmiş ve f2.0 lens ile keskin kareler elde etmeyi hedeflemiş durumda. Sony’nin iddaasına göre dünyanın en hızlı otofokus yapan telefonu geliyor.

Tüm bu donanıma ise 2900mAh pil can vermeye çalışacak.

Fiyat olarak ise henüz net bir rakam açıklanmadı. Ama yakın zamanda ülkemizde fiyatı da açıklanacaktır.

Peki sizler Sony Xperia Z5‘i nasıl buldunuz?