PAYLAŞ
Sosyal Medya

Sosyal medya artık günümüzde hayatımızın temeline yerleşmiş durumda ve hayatımızıa yön veriyor neredeyse. Ancak hayatımıza bu kadar çok giren sosyal ağlar ne kadar etkili oluyor ? Ya da kullanımını doğru yapabiliyor muyuz ?

Bu dünya genelinde ve ülkemizde çok konuşulan bir konu halini aldı. Çünkü artık insanlar fütursuzca sosyal medya kullanıyor ve sonucu hakkında düşüncesi olmuyor.

Aslında sosyal medyanın bu kadar çok yaygınlaşması ve kullanılmasında temel faktör teknolojinin gelişimidir. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte artık neredeyse herkes cebinde bir bilgisayarla dolaşmaya başladı.

Cep Telefonu Takip Programı

Bilgisayar diyorum çünkü cep telefonlarının gelişimi ile birlikte 2 yıl önce bilgisayarlarda kullanılan teknolojiler artık cep telefonlarımıza gelmiş oldu. Doğal olarak da sosyal medya kullanımı hızla arttı. Peki teknolojinin bu denli artmasının bir zararı var mı?

Teknolojinin zararlar oluyor mu?

Teknolojinin zararları oluyor mu olmuyor mu hala tartışılan bir konu olarak duruyor. Çünkü yararları ve zararlarının olduğu aşikar. Burada konuşulması gereken nokta, teknolojinin zararları mı daha fazla yoksa yararları mı?

Bu konunun bence temel bir cevabı yok. Daha doğrusu kişiden kişiye değişmeyen genel geçer bir cevabı yok. Çünkü herkesin duruma bakış açısı çok farklı oluyor. Bu yazıyı yazmak için yaptığım araştırmalarda okuduğum kişisel blog yazarlarının görüşleri de farklı farklıydı. Kimisi yararlı derken, kimisi zararlı diyor.

Bence burada konuşulması gereken teknoloji değil insan. Çünkü aynı şeyi bir kişi hayır için kullanırken biri şer için kullanabiliyor. Dolayısıyla çoğu şeyde olduğu gibi asıl etmen insan oluyor.