PAYLAŞ
Soygun Konulu Film Önerileri

Sinema sektörü o kadar hızlı büyüyor ki birçok farklı konu işlenmek zorunda kalınıyor. Ancak kuşkusuz soygun konulu filmler, zorlamayla oluşturulmuş türden değil. Çünkü neredeyse her an bir yerlerde soygun oluyor. Bizde bu yazımızda sizler için soygun konulu film önerileri listemizi oluşturduk. Her zaman olduğu gibi büyün filmleri tek listede toplamaktan ziyade, belirli sayıda film koyup izlemeniz için fırsat verme düşüncesindeyiz. Bakalım ne kadar film olacak. Hemen listemize girelim.

1 – Ocean’s Eleven(2001)

Ocean’s Eleven
Ocean’s Eleven

Danny Ocean hapishanede soygun suçuyla yatmaktadır. Ancak hapiste geçirdiği sürede suçunu anlamak bir yana, çıktıktan sonraki işinin planını yapmaktadır ve çıktıktan sonra da büyük bir kumarhane soygunu gerçekleştirecektir. Ancak yaptığı soygunlarda kendine has 3 kuralı var. Asla zarar verme, hak etmeyenden çalma ve başarısızlıpı düşünme. Oyuncu kadrosu ve hikayesi ile izlenmeye değer filmlerden biri kesinlikle Ocean’s Eleven‘dir.

2 – İçerideki Adam(2006)

İçerideki Adam
İçerideki Adam

Wall Street’teki bir bankada soygun girişimi ve rehine olayı vardır. Soyguncular 50 kişiyi rehin almıştır. Gelen polisler soyguncularla pazarlık yapmaya çalışırlar. Ancak alışılmışın dışında birşeylerin olduğu kesindir.

3 – İtalyan İşi(2003)

İtalyan İşi
İtalyan İşi

Ünlü soyguncu Charlie Croker önderliğindeki çete, Los Angeles’ta bir altın vurgunu yapmak ister. Ancak kaçabilmek için de trafiği alt üst etmeyi planlarlar ki karmaşada rahatça kaçabilsinler.

4 – Dhoom 3(2013)

Dhoom 3
Dhoom 3

Aamir Khan filmleri listemizde de yer alan Dhoom 3, sirkte sihirbazlık yaparak hayatını kazanan gencin, babasının intikamını almak için giriştiği soygunu konu alır.

5 – Rezarvuar Köpekleri(1992)

Rezarvuar Köpekleri
Rezarvuar Köpekleri

Kesinlikle bu alandaki kült filmlerden biri de Rezarvuar Köpekleri‘dir. Bir Quentin Tarantino filmi özelliği de taşıyan film, bir birini hiç tanımayan bir grubun sırf bir soygun için bir araya gelmesini ve soygun yapmasını ele alır. Ancak soygun istedikleri gibi ilerlemez çünkü aralarında casus vardır. Bunu öğrendiklerinde de olanlar olur.
[reklam]

6 – Hırsızlar Şehri(2010)

Hırsızlar Şehri
Hırsızlar Şehri

Charlestown’ta yaşayanların büyük bir bölümü hayatlarını hırsızlıkla geçirir. Dough MacRay‘de bunlardan biridir ve banka soygunu yapar. Bu nedenle de kimseyle bir bağı bulunmaz çünkü duygularının işinin önüne geçmesini istemez. Ancak son işinde bunu pek de başaramaz.

7 – Kapışma(2000)

Kapışma
Kapışma

Londra karışmıştır. Suç ve soygunlar, yer altı çeteleri her yerdedir. Film içinde de aynı anda iki konu işlenir. Bir illegal boks maçı anlatılırken aynı anda çalınan bir elmasın hikayesi işlenir.

8 – Banka İşi(2008)

Banka İşi
Banka İşi

1971 yılında Londra’daki bir bankanın soyulmasını anlatan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan Banka İşi dalında izlenmesi gereken filmlerin başında yer alıyor kesinlikle. Filmde soygun, gizem, politika ve tarih iç içe geçmiş durumda.