PAYLAŞ
Star Wars The-Force Awakens

Acaba George Lucas 1977’de Star Wars serisini A New Hope ile başlattığında bunun bir efsaneye dönüşeceğini tahmin etmiş miydi ya da kim söyleyebilirdi ki bu bilim kurgu serisinin, sadece bilim kurgu-fantastik hayranlarının değil ayrıca sinemaya biraz ilgisi olan biraz olsun film izlemeyi seven kitleleri peşinden sürükleyeceğini hatta 4 Mayıs’ın Star Wars Günü olabileceğini?

Ve işte efsane kaldığı yerden devam ediyor 7. bölüm Güç Uyanıyor 18 Aralık 2015’te sinemalarda.

10 yıl aradan sonra izleyiciye kavuşacak olan Star Wars’ta bazı göze çarpan değişikler var. En başta yönetmen koltuğunu Lost dizisiyle muazzam çıkış yakalayan ve son olarak Star Trek-Into Darkness’tan tanıdığımız J.J. Abrams devralıyor ve bu bölümü de Lawrence Kasdan’la birlikte yazıyor.


Gelelim karakterlere ve oyunculara. Han Solo(Harrison Ford), Luke Skywalker(Mark Hamill), Leia(Carrie Fisher) ve Chewbacca(Peter Mayhew) 7. bölümde yer alacak önceki bölümlerden de tanıdığımız başlıca karakterler ve de olmazsa olmazlarımız R2-D2 ve C3PO. Tabi herkesin aklına gelen acaba Darth Vader olacak mı. Başta filmin konusu olmak üzere Darth Vader’ın olup olmayacağı da muamma ama şahsi fikrim Darth Vader yerine farklı ve yeni bir kötü karakterle devam edileceği yönde.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ilk fragman bize Star Wars’u özlediğimizi hatılattı. Evet filmin içeriğine dair fazla bir bilgi içermiyordu belki ama o bir buçuk dakikalık görüntü bile ‘Ben Star Wars’um, geliyorum’ dedi. Sonlardaki pelerinli kırmızı ışın kılıçlı yeni kötü karakter mi yoksa Luke mu ya da bilmediğimiz bir Jedi? Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek yeni fragmanlar, yeni görüntüler, yeni karakterler…

Son olarak tavsiyemiz 7.bölüme gitmeden önce önceki 6 bölümü bir maraton şeklinde tekrar izlemeniz.

Fragman:

 • Abdullah

  İlk fragmanı sinemada görmüştüm çok güzel olacak bu film

 • Kaan Bolat

  İlk Star Wars filmini 7 yaşında izlemiş ve beni bilm kurgu filmlerini sevmemi sağaladığı için seviyorum. Aslında Lord Of the Rings serisinden sonra sevdiğim tek film serisi diyeiblirim. Darth Vader maalesef olmayacak olmamalıda öldü sonuçta. Ama Darth Maul tarzı bir karakter yada Star Wars Kotor oyunundaki gibi marjinal bir kötü elbette bu filme yakışacaktır.

 • Akif Akif

  Star Wars yazısını gördüğüm yerde nedense ilk izlediğimiz dönemlerdeki heyecanı yaşıyorum. Çok sevmiştik çok…

 • Akif Akif

  Eklemek isterim aynı tadı bir daha bulamadık. Milyonlarca hayranı varsa bir nedeni var…

 • disqusbll

  ne kadar doğru bir seçim bilmiyorum 7. filmi yapmak ama izleyeceğiz. bekliyoruz

 • AlpTekin

  Star Wars dedinizmi akan sular durur benim için. Merakla bekliyorum açıkcası.

 • Sezai Acıma

  Bi film-dizi tutuyorsa abartmak son zamanlarda moda oldu. 7. Part ne kadar izlenir orası muamma. Ama eğer günümüze sağlam bir şekilde uyarlanırsa o ayrı.